MobilYayın akışı

Samsung Galaxy Note Edge inceleme

Samsung Galaxy Note Edge incelememizde sizlere telefonun tüm detaylarını ayrıntılı bir şekilde aktarıyoruz. 

Samsung Galaxy Note Edge için kullanıcıların ilk dikkat çeken özelliği ekstra bir ekranın kullanılmış olması. Edge Screen denilen bu ekran ile artık pek çok uygulamaya çok kolay bir şekilde ulaşabiliyoruz. İstediğimiz gibi düzenleyebildiğimiz bu ekran kapak kapalı iken açıkta kalıyor. Yani bu kısımı her daim kolay bir şekilde kullanıyoruz. Bu özellik aynı zamanda her defasında kapağı ve ekranı açma derdinden kurtardığından önemli ölçüde pil tasarrufu da sağlıyor. Ayrıca yukarı ve aşağı doğru kaydırdığımızda karşımıza Edge Screen‘nin farklı modları geliyor. Bu modlar içerisinde hava durumu, uygulamalar vs. bulunuyor.

Telefonun genel özelliklerine bakacak olursak öncelikle işlemci olarak farklı seçenekler sunulduğunu görüyoruz. 4 çekirdekli 2.65 Ghz Snapdragon 805 işlemciye sahip olan modelde Adreno 420 grafik işlemcisi bulunuyor. Ekran olarak ise 5.6 inç. Quad HD ekran kullanılmış Yani telefon Note 4 ‘den biraz daha ufak bir ekrana sahip fakat bu fark edilmiyor. (Note üzerinde 5.7 inç. ekran kullanılıyor).  Bu ekran oldukça yüksek çözünürlüğe sahip. Bu yüksek çözünürlüğe ise Adreno 420 grafik işlemcisi gayet yetiyor.

samsung-galaxy-note-edge

Oyun Haberleri
1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı