Teknoloji Haberleri

Bu televizyon 8K çözünürlükte !

LG, IFA 2014 fuarında dünyanın ilk 8K çözünürlüğünde ki televizyonunu tanıttı. Full HD’den 16 kat daha fazla çözünürlük sunan televizyonun özellikleri yazımızda. 

IFA 2014 fuarında tanıtılan ve LG tarafından geliştirilen 8K çözünürlüğünde ki televizyon herkesi hayretler içerisinde bıraktı. 98 inç. büyüklüğe sahip olan televizyon 7680×4320 piksel çözünürlüğe sahip. Yani Full HD televizyonlardan 16 kat daha fazla çözünürlüğe sahip. Bu teknoloji harikası izleyenlere mükemmel bir görüntü sağlıyor.

LG-8k-televizyon

4K teknolojisin dahi yaygın olmadığı günümüzde 8K bir televizyonun tanıtılmasını kimse beklemiyordu. Çünkü televizyonlar henüz 4K yayına geçmedi. 4k yayınların en erken 2018 yılında başlaması düşünülüyor. LG ise 8K televizyonunu tanıtarak aslında bizlere neler yapabileceklerini kanıtlamış durumda.

Sony ve Samsung gibi büyük firmalarda şu anda 8K televizyonlar üzerinde çalışıyorlar. Bu teknolojinin yaşamımıza girmesi ise en erken 2020 yılı olarak gösteriliyor.

8K-tv

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı