Mobil

Android One tanıtılıyor

Google’ın düşük bütçeli akıllı telefon işletim sistemi Android One, 15 Eylül’de Hindistan üzerinde yapılacak olan bir etkinlikte tanıtılacak

Google akıllı telefon sektörüne tüm kollarını sarmış durumda. Daha fazla telefon kullanıcı kitlesine ulaşmak isteyen Google, bu yeni hedefine Android One ile ulaşacak gibi görünüyor. Android One işletim sistemine sahip olacak olan ve düşük maliyete mal olması beklenen akıllı telefonlar, Google tarafından pazarlanarak daha düşük bütçelere hitap edebilecek.

Micromax-Android-One

15 Eylül’de Hindistan üzerinde Google tarafından düzenlenecek olan etkinlik ile birlikte bu yeni işletim sisteminin ve işletim sistemine sahip olan ilk telefonun tanıtılması bekleniyor. 100 dolar civarında olacak olan bu ilk telefonun markasının ise Micromax olacağı söylentiler arasında. Telefonun teknik özelliklerinde ise 4.5 inç. boyuta sahip bir ekran, SD kart desteği ve çift SIM kart desteği bulunuyor.

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonların satışını yıda 2 milyardan 5 milyara çıkarmak isteye Google bakalım bu başarıyı elde edebilecek mi.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı