Mobil

iPhone çılgınlığı artıyor

Amerika üzerinde yapılan bir deneye göre gençlerin alışveriş listelerinde iPhone almanın giysi almaktan önce geldiği ortaya çıktı.

Okullarda yeni dönemin açılmasına sayılı günler kala kişiler yeni okul giysileri almaya ve şık görünmeye çalışırlar. Özellikle ülkemizde bu durumu çok net bir şekilde görebiliyoruz. Şimdiden okul giysileri pek çok yerde satılmaya başlandı. Fakat Amerika’da işler değişmiş durumda.  Bu dönem içerisinde yapılan bir araştırmaya göre gençlerin alışveriş listesinde yeni giysilerden önce yeni bir iPhone modeli almak geliyor.

iphone-cilginligi-artiyor

Ayrıca iPhone yanında diğer teknolojik ürünlerinde satışı oldukça artmış durumda. Gençler kendilerine yeni bir giysi almak yerine yüzlerce dolar değerinde bir kulaklık almayı veya akıllı saat almayı tercih ediyorlar. Giysi konusunda ise elektronik cihazlara harcadıkları bütçenin 10’da birini dahi zor harcıyorlar. Bu durum şu anda Amerika gündeminde en çok konuşulan konulardan bir tanesi. Çünkü farklı sektörlerin piyasadaki dengeleri oldukça değişmiş durumda.

Bu değişimin en önemli nedenlerinden biri olarak ise Apple ‘ın Beats firmasını satın alması gösteriliyor. Apple ‘ın bu satışı sadece bünyesine yeni bir firma katmak için gerçekleştirmediği, bu değişimi ön gördükleri ve bu nedenle bilinçli olarak Beats ‘i satın aldıkları düşünülüyor.

Hatırlayacak olursak Beats firması 3 milyar dolara satın alınmıştı. Görünüşe göre Apple bu işten oldukça karlı çıkacak. Aşağıdaki resimde iPhone 5S ve 5C ilk çıktığı zamandaki kuyruğu görüyorsunuz.

apple-iphone-5s-ve-5c-kuyrugu

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı