Teknoloji Haberleri

Wi-Fi güçlendirme yolları

Evinizde Wi-Fi bağlantınız çekmiyor ya da modem uzakta kalıyorsa sizler için derlediğimiz aşağıdaki yöntemleri kullanarak bu sorunu çözebilirsiniz. 

Evinizdeki pek çok şey aslında Wi-Fi bağlantınızı etkilemektedir. Wi-Fi sinyalin, etkileyen en öneli etken ise elektronik cihazlardır., Cep telefonları, televizyonlar, klimalar, mikrodalga fırınlar bunlardan bazılarıdır. Bunların dışında duvarlarınız, mobilyalarınız ve çeşitli objelerde bağlantınızı yavaşlatabilir.

Adsl modeminizden biraz uzaklaştığınızda internet bağlantınız kopuyorsa bir sorun var demektir. Peki ne yapmak gerekiyor?

Öncelikle internet kullanıcılarının yapmış oldukları en büyük hata modemlerinin kanalını değiştirmemek oluyor. Özellikle apartmanlarda birden çok Wi-Fi bağlantısının olması sinyalleri karıştırdığı için bağlantı performansınızı düşürecektir.

İkinci olarak ise Modem antenini dikey konumda tutmalısınız. Aksi halde sinyal etrafa yayılmak yerine yukarı ve aşağı gidecektir.

Bir diğer önemli hususta modem etrafında çok büyük bir cisim ya da elektronik bir cihazın olmamasına dikkat edin. Eğer imkanınız varsa etrafını olabildiğince boş bırakmanız sinyal gücünüzü artıracaktır.

Modem sinyalini en iyi şekilde kullanabilmek için evinizin ya da ofisinizin ortalarında bir yerlere koyun. Bu sayede her yerden internet çekecektir.

Modeminizi yere koymayın, Yükseğe koymanız sinyal gücünüzü artıracaktır.

wifi-modem

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı