HaberlerMobil

Google Play Store Hataları ve Çözümleri

Google’ın uygulama marketi Google Play’de oluşan çeşitli hatalar kullanıcıların canını sıkıyor. Sizin için derlediğimiz sorunlar ve çözümler bu yazımızda…google play store hataları

Android cihaz sahiplerinin ihtiyaç duydukları onlarca uygulamayı ücretli ve ücretsiz olaran en güvenli şekilde onlara ulaştıran dev Google marketi Google Play Store, bu alanda var olan en güvenli ve aktif adreslerden birisi. Ücretli ve ücretsiz onlarca uygulamayı bünyesinde barındıran bu markette yaşanan ve kullanıcılara uygulamaları ulaştıran bu sistemde yaşanan çeşitli sorunlar, Google Play Store kullanıcılarını zor durumda bırakıyor.

Google Play Store sorunlarını biz de sizler için derledik ve çözümlerini sunuyoruz.

Google Play – Hata 491

Problem
İndirme ya da güncelleme yapılamıyor.

Çözüm
Cihazın bağlantısıyla oluşan bu sorunu çözmek için Google Play Store üzerinden cihazınızı silmeniz ve ardından cihaz üzerindeki Google hesabınızı kaldırmanız gerekmektedir. Tüm bu işlemlerin ardından cihazınızı yeniden başlatıp hesabınıza giriş yaparak sorunu çözebilirsiniz.

Google Play – Hata 498

Problem
Google Play Store üzerinden yapılan indirmelerin bölünmesi.

Çözüm
Cihazınızda işlem yapacak Ram bulunmamasından kaynaklanan bu sorunun çözümü önbelleği boşaltmaktır. Sorunu çözmek için arka planda çalışan uygulamaları kapatıp, gereksiz yer kaplayan dosyaları silin. Ardından cihazı güvenli modunda başlatıp, ayarlar girip ön belleği seçeneğini geçin.

Google Play – Hata 919

Problem
Uygulama çalışıyor fakat açılmıyor.

Çözüm
Cihazda indirilen veya güncellenen veriyi kaydedecek alan kalmadığından oluşan bu sorun, cihaz hafızasında boş olan açmanızın ardından çözülecektir.

Google Play – Hata 413

Problem
Uygulama indirilemiyor ya da güncellenemiyor. Unutmayın eğer Proxy ayarlarınızı değiştirmişseniz bu da Google Play Store’un işleyişi ile ilgili soruna yol açabilir.

Çözüm
Cihazınızın internete bağlanma proxy’sini değiştirmeniz sonucunda bu sorunla karşılaşırsınız. Proxy’i varsayılan haline çevirmenizin ardından uygulamaları ayarlar menüsünden açıp, Google hizmetlerini ve Play Store’u seçip verileri temizleyip, durdurmaya zorlayın.

Google Play – Hata 923

Problem
İndirme gerçekleşmiyor, Google hesabınızı senkronize ederken sorun çıkıyor ya da hafızanızda yeterli yer yok.

Çözüm
Telefon hafızasında yeterli alan olmaması veya aşırı Ram kullanımından kaynaklanan bu sonucu çözmek için telefonda gereksiz yer kaplayan tüm uygulamaları silin. Ardından cihazınızı güvenli modda başlatıp, ön bellek bölümlendirmeyi seçip cihazınızı yeniden başlatmanız durumunda sorun çözülecektir.

Google Play – Hata 921

Problem
Uygulama indirilemiyor.

Çözüm
Google Play Store’a bağlı ön bellek ve verileri temizlemeniz bu hatayı çözecektir. Ayarlarınız ve verilerinizi yedeklemeniz, veri kaybına karşı yapılması gereken bir işlemdir.

Google Play – Hata 403

Problem
İndirme yapılamıyor. Bu daha çok iki farklı Google hesabı tek bir cihazda kullanıldığı zaman görülen bir sorun.

Çözüm
Bu soruna daha çok  tek bir cihazda iki farklı Google hesabı kullanan kişiler rastlamakta. Google hesabınızı doğrulayıp, sorunlu uygulamayı silin. Ardından tekrar indirmeyi deneyin. 

Google Play – Hata 927

Problem
Play Store güncellemesi yapıldığı için uygulama indirilememesi.

Çözüm
Google Play Store uygulaması güncelleme yaparken dosya indirme işlemini denemeniz, çakışma dolayısıyla bu hatayı vermektedir. Sorunu çözmek için Google Play Store’un güncellemesinin tamamlanmasını beklemek ve eğer hata devam ederse Google Hizmetlerinin ve Google Play Store’un verilerini silip, durdurmaya zorlamaktır.

Google Play Store üzerinde karşılaşacağınız bu sorunları yukarıdaki yollarla çözebilirsiniz. Benzer çözüm yollarına sahip olan bu çözümleri uygulamadan önce telefonunuzun yedeğini almanız veri kaybının önüne geçecektir. Çözülmeyen sorunlarınızı bize mesaj olarak iletebilirsiniz.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Murat Dinc

Bozuktus.com, sistemgereksinimleri.net, klavyer.com sitelerinin kurucusu, muratdinc.com'da kişisel blog yazarı, codex.muratdinc.com coder, seo.muratdinc.com'da SEO uzmanı.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bu hata 498 pek çok kez karşıma çıkmıştı ve beni deli etmişti gerçi bende ki hata telefondan kaynaklanıyordu ama şimdi ne olduğunu tam olarak biliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı