HaberlerMobilYayın akışı

Android: Rahatsız Edici Uygulama Birimlerini Kapatma

rahatsız-edici-uygulama-birimleri

Android cihazınıza yüklediğiniz uygulamalardan sürekli bildirim geliyor ve bu durum sizi rahatsız ediyorsa üç adımda Rahatsız Edici Uygulama Birimlerini Kapatabilirsiniz.

Son zamanların en çok kullanılan işletim sistemlerinden Android işletim sistemleri şuanda herkesin en çok kullandığı işletim sistemidir. Kullanıcıya tanıdığı özgürlük sayesinde çok kısa zamanda yaygınlaşmış ve aynı zamanda da bazı dezavantajları ile birlikte yaygınlaşmaya devam etmiştir.  Android işletim sisteminin geçmişi çok eski olmamasına rağmen şuanda en çok kullanılan ve tercih edilen işletim sistemidir. Tanıdığı pratiklik ve dinamik özellikler ile hepimizin hayatına ciddi bir konfor sağlıyor. İletişimlerimiz için artık bildiğiniz gibi bir cep telefonundan internet ihtiyacımızı da giderebiliyoruz. Bu özellik için de Android biçilmiş kaftan özelliğinde. Hızlı ve pratik kullanım sağlayan bu işletim sistemi konusunda geliştirici firmalar her geçen gün daha farklı özellikleri ile öne çıkıyorlar. Ama her sistemde olduğu gibi Android sistemde de bazı dezavantajlar var. Bu dezavantajlardan birisi de uygulama bildirimleridir. Her saniye bir bildirim gelmesi bizler için rahatsız edici olabiliyor. Bunun bir çözümü yok mu diye soranlar için birkaç bilgi vermek istedik. Android: Rahatsız edici uygulama bildirimlerini kapatma konusundaki uygulamalardan yararlanarak daha rahat bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Android işletim sistemi artık tüm tabletlerde, cep telefonlarında var. En çok kullandığımız teknolojik aletler de günümüzde cep telefonları ve tabletler olarak görülüyor. İşletim sistemi olarak hepimiz için kullanım konforu sağlayan bu sistemde elbette memnun olmadığımız bazı özellikler de var. Bunlardan en çok konusu geçen de uygulama bildirimleridir.  Sürekli gelen bildirimler bizler için gereksiz olabiliyor. Bu da rahatsız edici oluyor. Bu bildirimleri kapatma konusunda internet ortamında da birçok araştırmanın yapıldığı görülüyor. Android: Rahatsız Edici Uygulama Birimlerini Kapatma konusunda sizlere vereceğimiz bilgiler ile artık bu rahatsız edici duruma son verebilirsiniz. Bildirimleri kapatmak için öncelikle uygulama ayarlarına girmemiz gerekiyor. Uygulama ayarlarından hangi uygulamanın bildirimini kapatacak isek onu seçmemiz lazım. Bu kısımda bir menü açılacak. Menüde birçok seçenek var ama biz bu seçeneklerden sadece “bildirimleri göster” kutucuğunu işaretleyeceğiz.  Kutucuğu işaretledikten sonra bir uyarı verecek. “ Bildirimler kapatılsın mı” olarak gördüğümüz bu uyarıya “tamam” diyoruz. Bundan böyle bildirimler bizi rahatsız etmeyecek.

android-rahatsız-edici-uygulama-birimlerini-kapatma1 android-rahatsız-edici-uygulama-birimlerini-kapatma2 android-rahatsız-edici-uygulama-birimlerini-kapatma3

İstemediğimiz kişilerin yer bildirimleri, sosyal paylaşım sitelerinden gelen bildirimler, oyun bildirimleri sizleri rahatsız ediyor ise bu yazımız sizin için bir çözüm olacak. Aslında bildirimleri kapatmak çok kolay ama işletim sistemlerinin karmaşık yapısından dolayı çoğu zaman işlemleri yapamıyoruz. Pratik olmaları kadar aynı zamanda belli bir karmaşıklık içeriyorlar. Bunun için de çözüm aradığımız konular çok çeşitli olabiliyor. Her konuda cevap bulmak da kolay olmuyor. Günümüzde en çok karşılaştığımız konu da uygulama bildirimleri konusudur. Uygulama bildirimleri belli bir zaman sonra rahatsızlık veriyor. Özellikle de oyunlar için gelen bildirimler konusunda herkesin bir rahatsızlığı var. Android: Rahatsız Edici Uygulama Birimlerini Kapatma konusunda en pratik çözüm ufacık bir kutucukta gizliJ Resimden daha rahat görebilirsiniz. Uygulama ayarlarına girmeniz ve uygulamayı bulmanız yeterli olacaktır. Tabii tercihinize göre daha sonra tekrar da bu kısımdan bildirimleri açabilirsiniz.

Android işletim sistemini istediğimiz gibi yönetebiliriz. İşletim sistemini yönetebilmemiz için mantığını çözmek yeterlidir. Karmaşık bir yapısı olmasa da arka plan uygulamalarının çok yönlü olması nedeni ile bazı uygulamalarda bu yönetim zor olabiliyor. Bir takım alanları bilmemiz halinde çok daha rahat bir şekilde kullanmamız mümkün olacaktır. İnternet ortamında şuanda en çok sorulan sorulardan biri olan Android: Rahatsız Edici Uygulama Birimlerini Kapatma konusunda en sağlıklı uygulama, uygulama bildirimlerinden ayarları değiştirmemiz olacaktır. Her cihaz farklıdır ama Android işletim sisteminin uygulamalarının aynı olması farklı cihazların da aynı şekilde yönlendirilmesini sağlıyor.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı