Mobil

iPhone hızlandırma yolları

iphone-1

Eskiyen ve yavaşlayan iPhone telefonunuzu nasıl hızlandırabilirsiniz? En iyi iPhone hızlandırma yöntemleri yazımızda. 

Yıllar önce aldığınız iPhone bir yerden sonra yavaşladı. Peki ne yapmanız gerekiyor. Hemen yeni bir model almak mı yoksa mevcut telefonunuzu daha hızlı hale getirmek mi. İşte aşağıda sizlere bahsettiğimiz yöntemleri uygulayarak yeni bir telefon almak zorunda kalmadan telefonunuzu hızlandırabilirsiniz.

  1. iPhone’u güncel tutun.
  2. Telefonun hafızasının dolu olması onu yavaşlatan en önemli faktörlerden bir tanesidir. Bu nedenle öncelikle kullanmadığınız uygulamalarınızı silmeniz gerekiyor. Daha sonra ise gereksiz resimleri yedeklerini alarak silebilirsiniz. Son olarak da biriken mesajlarınızı silmeniz gerekiyor.
  3. İnternet tarayıcısı Safari’nin ön belleğini silmeniz oldukça etkili olabilir. Çünkü ön bellek zamanla dolacaktır. Bu yöntemi bir çok akıllı telefon kullanıcısı ne yazık ki bilmemekte. (Ayarlar>Safari>Geçmişi Sil)
  4. Otomatik güncelleme özelliğini kapatmanız gerekiyor. Arka planda çalışan bu özellik telefonun yavaşlamasına neden oluyor. (Ayarlar>iTunes & Uygulama Mağazası> Otomatik Güncellemeler)
  5. Home tuşuna çift tıklayarak kullanmadığınız tüm uygulamaları kapatın. Bu uygulamalar telefonu yavaşlattığı gibi aynı zamanda daha hızlı şarj bitmesine de neden olur.
  6. Wi-Fi kapalı olmalı. Aksi halde sürekli bağlantı arayan telefon yavaşlayacaktır.
  7. Eğer telefonunuz 3 gün kadar açık kaldıysa mutlaka bir kapatıp açmanızda fayda vardır.
Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı