İncelemeMobilOyun HaberleriYayın akışı

Patates Kafa İnceleme

patates-kafaPatates Kafa sıkıcı günlerin can dostu olan bir Android oyunu olarak karşımıza çıkıyor. İncelememe başlamadan önce sizlere şunu söylemek istiyorum. Flappy Bird oyununu artık bilmeyen yoktur. Bir yerden sonra sizi çıldırtan, artık kafayı sıyırma düzeyine getirecek olan fakat yinede elinizden oyunu bırakamadığınız, bağımlılık yapan bir yapımdı. İşte Patates Kafa içinde aynı şeyleri söyleyebiliriz. Yani oynadığınızda ilk başta sıkıcı gelecek bir yerden sonra zevkli olmaya başlayacak, fakat ölmeye başladığınızda daha fazla hırs yapıp daha çok puan yapmaya çalışacağınız bir oyun. Durum bu şekilde olunca da oyunun başından saatlerce kalkamayacaksınız. Bu nedenle sizleri uyarmak istiyorum. Patates kafa bağımlılık yapabilir.

Patates Kafa aslında oldukça basit bir yapım. Grafiksel olarak bizlere hiçbir şey vermeyen fakat oldukça eğlenceli olan bir oyun. Oyunumuz iki duvar arasında geçiyor. Ekran görüntüsü sürekli olarak yukarı tırmanıyor bizlerde patates kafamız ile iki duvar arasında zıplayarak yukarı tırmanmaya çalışıyoruz. Fakat önümüzde bir engel var. O da buzlar. Duvarın üzerinde ara sıra buz kütleleri karşımıza çıkıyor. Eğer zıpladığımız sırada bu buza değer isek donuyoruz ve oyun bitiyor. Eğer yeteri kadar hızlı davranmazsak aşağı düşüyoruz ve oyun yine bitiyor. Zıplamaz isek karakterimiz duvarda sabit kalmıyor ve aşağı doğru kaymaya başlıyor. Oyunu zorlaştıran faktörler bunlar. Evet işte oyun bu kadar. Fakat oyunda başarılı olmak için bazı ince detayları bilmeniz gerekiyor.

 patates-kafa -inceleme1 patates-kafa -inceleme2patates-kafa -inceleme

Öncelikle oyunda zıplamadan önce yukarıdan buz gelip gelmediğine bakmanız lazım. Aksi halde büyük ihtimalle öleceksiniz. En üst kısımda iken ise zıplamak yasak. Daha doğrusu zıplanmıyor. Oyuna başladığımda çakallık yapıp en üstte iken zıplayıp ekrandan çıkmak istedim. Bu şekilde çok daha kolay bir şekilde ilerleyecektim. Fakat yapımcılar bunu düşünmüş olmalılar ki en yukarıdayken bunu yapamıyorsunuz. Bilmeniz gereken bir başka husus ise buzların genellikle bir duvarda geldikten sonra öteki duvarda gelmesi. Yani aynı duvarda iki buzun gelme olasılığı biraz düşük. Buna göre taktik yaparak zıplamanız sizin için daha iyi olacaktır. Ayrıca oyuna ilk girdiğinizde hemen öldüğünüzü göreceksiniz. Bunun nedeni ekranın en altından başlamanız. Bu nedenle oyuna başlar başlamaz zıplamanız gerekiyor.

Evet benim Patates Kafa hakkında söyleyeceklerim bu kadar. Umuyorum ki sizlere yardımcı olabilmeyi başarmışımdır. Aslında ilk başta çok kolay gibi görünebilir. Ama oldukça zor bir oyun. 100 puanı geçmek bile bazen sizi çok fazla zorlayabilir. Ama sakin olursanız daha yüksek skorlara çıkabilirsiniz.

Aşağıdaki görsele tıklayarak oyunun Google Play adresine gidebilir ve indirebilirsiniz.

Patates Kafa İnceleme

Ayrıca birkaç ufak bilgi daha verelim;

Boyut: 3,6 Megabayt

Gereken Android sürümü: 2.3 ve üzeri

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı