Sosyal Medya Haberleri

Google Twitch rekabeti sona mı eriyor?

twitch

YouTube’un video servisi alanında tek rakibi olan Twitch, Google tarafından satın alınmış olabilir. Bahsedilen satış rakamı ise dudak uçuklatıcı. 

Google, YouTube ile video servisi konusunda internet üzerinde rakipsiz olma yolunda ilerlerken son yıllarda önüne çıkan bir twitch-videorakip yolunu kesiyor. Bu rakip de tabi ki canlı oyun yayınlama sitesi Twitch. Bildiğiniz gibi Twitch son dönemlerde oyuncular arasında oldukça popüler olmuş durumda. Kullanıcı sayısını sürekli olarak artıran site, mobil oyunlara dahi hizmet vermeye başlamış durumda. YouTube ise video paylaşımında tek site olmak istiyor. Bu nedenle Google’ın Twitch’i satın alacağı haberleri uzun bir süredir gündemde.

Venturebeat adlı site tarafından yapılan son haber ise Google’ın çoktan Twitch’i satın aldığı yönünde. Dev arama motorunun Twitch için harcadığı bedel ise tam olarak 1 milyar dolar. Bu rakam ilk başta kulağınıza oldukça uçuk gelebilir. Fakat günümüzde milyonlarca kişinin oyun oynadığını bu rakamın hızla arttığını düşünecek olursak aslında o kadar da fazla değil. Çünkü Twitch gerçekten çok hızlı büyüyen bir site. Bundan 5 yıl sonra ise YouTube seviyesine gelebilecek potansiyele sahip. Yani Google’ın bu parayı gözden çıkarmasının geçerli bir nedeni var.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı