Mobil

Galaxy S4 Mini için güncelleme geldi

Galaxy S4 MiniSamsung S4 Mini kullanıcılarının uzun süredir beklediği Android 4.4.2 Kitkat güncellemesi en sonunda yayınlandı. Detaylar yazımızda. 

Samsung‘un henüz geçtiğimiz yıl tanıtılan yeni mini modeli Galaxy S4 Mini için beklenilen güncelleme geldi. Android 4.4.2 Kitkat güncellemesinin gecikmeli olarak gelmesi ilk başta kullanıcıları endişelendirse de Samsung geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile herkesi rahatlattı.

Rusya üzerinde 3 gün önce yayınlanmaya başlayan güncellemenin ülkemize ne zaman geleceği şu an için bilinmiyor. Tahmini zamanın Ağustos ayı olması ise bizlerinde kısa bir süre sonra bu güncellemeye kavuşacağımızı gösteriyor.

Android 4.4.2 Kitkat ile gelen yenilikler ise pek çok Android kullanıcısını şimdiden sevindirmiş durumda. Bu yeniliklerden en önemlisi batarya ömrünün uzaması. Telefonu optimize eden yeni güncelleme bu sayede bataryanın daha uzun süre kullanılabilmesini sağlıyor. Bir diğer güzel özellik ise klavyenin yatay konumda bizlere daha iyi bir kullanım sunması. Büyüyen ekranda tuşlarında ekranı daha iyi kaplayacak şekilde tasarlanması klavye kullanmayı daha zevkli bir hale getirmiş. Bunların dışında durum çubuğu simgelerinin beyaz renkte olması, kablosuz yazıcı desteği, ekran kilitli iken direk kamerayı açabilmemiz vs. gibi yeniliklerde yeni güncelleme içerisinde bulunuyor.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı