Yayın akışı

İTÜ Bilim Çocukları yetiştiriyor

İTU-Eglen-Bilim-Okullari

İTU Eğlen Bilim Okulları çocuklara yönelik sertifikalı bilimsel programa başlıyor. 

Ülkemizin sayılı üniversitelerinden birisi olan İstanbul Teknik Üniversitesi çocuklarımızda bulunan farklı bilimsel yetenekleri ortaya çıkarmaya çalışıyor. İTÜ Eğlen Bilim Okulları ile çocuklara kimya, astronomi, roket bilimi ve aerodinamik gibi farklı farklı bilimsel alanlarda eğlenceli deneyler aracılığıyla sertifikalı programlar başlatıyor. 4-6 ve 7-11 yaş grupları olarak ikiye ayrılan bu eğitimler için 12 Eylül tarihine kadar başvuru yapabiliyoruz.

Sadece eğitim değil program dahilinde aynı zamanda İstanbul Havacılık Müzesi, Arkeoloji Müzesi ve Botanik Bahçesi gezileri de yer alıyor. Küçük yaş grupları için eğitim daha eğlenceli bir hale getirilerek ışık oyunları ile ya da robotlar ile yapılabiliyor. Toplamda 10 gün sürecek olan bu eğitim ile pek çok çocuğumuzun potansiyelinin ortaya çıkarılması amaçlanıyor. Eğitim sonunda Minik Mucit sertifikası alacak olan miniklerimize şimdiden başarılar diliyoruz.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

Murat Dinc

Bozuktus.com, sistemgereksinimleri.net, klavyer.com sitelerinin kurucusu, muratdinc.com'da kişisel blog yazarı, codex.muratdinc.com coder, seo.muratdinc.com'da SEO uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı