Teknoloji Haberleri

Giyilebilir Teknolojiler Gelişiyor

Teknoloji ilerliyor ve giyilebilir cihazların sayısı ve şıklığı inanılmaz bir hızda artıyor. Peki siz bu konuda neler biliyorsunuz?

Giyilebilir Teknolojiler Gelişiyor
Giyilebilir Teknolojiler Gelişiyor

Günümüzde yeni yeni çıkmaya başlayan giyilebilir teknolojilerin önümüzdeki yıllar içerisinde inanılmaz derecede artacağı öngörülüyor. Mobil telekominasyon şirketi olan Juniper Research tarafından yapılan bir araştırmaya göre ise ortaya konulan rakamlar gerçekten dudak uçuklatıyor. Şirkete göre giyilebilir teknoloji pazarı 4 yıl içerisinde 1.8 milyon dolara yaklaşacak. Bu da bizlere giyilebilir cihazların sayısının ve çeşitliliğinin inanılmaz derecede artacağını gösteriyor.

Şu anda bu cihazlara örnek olarak en yaygın kullanılan akıllı saatleri gösterebiliriz. Fakat bu saatler şu anda o kadar büyükler ki baktığınızda normal bir saat olmadığını rahat bir şekilde anlayabiliyorsunuz. Bu da bazı kullanıcılar için kötü bir durum. Çünkü kişilerin büyük bir çoğunluğu giyilebilir cihazlarını normal görünümde olmasını istiyor. Buna karşılık ise firmalar her seferinde yeni modellerini biraz daha ufaltıp daha şık bir hale getiriyorlar. Dediğimiz gibi bu 4 yıl içerisinde ise artık neredeyse tüm saatlerin akıllı olacağını ve sadece normal bir saate benzeyeceğini söyleyebiliriz. Tabi ki sadece akıllı saatler için değil daha pek çok aygıtta da bu gelişmenin olacağını görebiliyoruz.

Öncelikle cihazlarda ki hantallığın en önemli nedeni olan batarya boyutları her geçen gün daha da küçültülüyor. Kapasitesi artan ve boyutu küçültülen bataryalar ise bizlere daha şık ve hafif cihazlar sunuyor. Şu anda piyasa da bulunan Misfit Shine aktivite takip cihazı bunun en büyük kanıtı. Bir mücevhere benzeyen cihaz tek bir saat pili ile 4 ay çalışabiliyor. Bu ve buna benzer pek çok farklı ürün şimdiden piyasada bulunuyor. Bakalım giyilebilir teknolojiler bizlere ileride ne gibi imkanlar sunacak.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

Murat Dinc

Bozuktus.com, sistemgereksinimleri.net, klavyer.com sitelerinin kurucusu, muratdinc.com'da kişisel blog yazarı, codex.muratdinc.com coder, seo.muratdinc.com'da SEO uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı