Yayın akışı

Bu Fan Ses Çıkarmıyor

Gürültüden başınızı ağrıtan fanları artık bir kenara atabilirsiniz. Dyson Cool AM06 ile sıfır gürü ile kendinizi serinletin.

Dyson Cool AM06
Dyson Cool AM06

Hava fanlarının en büyük problemi tahmin edebileceğiniz üzere çok gürültülü çaışmaları. İster bilgisayarları soğutmak amacı ile kullanılan ufak fanlar olsun ister oda fanları olsun hepsi her zaman gürültülü çalışıyor. Fakat yeni geliştirilen ve bir masaüstü fanı olan Dyson Cool AM06 neredeyse sessiz çalışıyor. Bırakın gürültüyü ufak bir fısıltı kadar bile ses çıkarmayan bu fan bilgisayar başındayken ya da masa işi ile uğraşıyorken bu sıcak yaz aylarında bizler iserinletmek için birebir görünüyor.

Bıçaksız bir fan olan Dyson Cool AM06, nasıl oluyor da bu kadar sessiz çalışabiliyor. Bu teknolojiyi geliştiren firma gürültüyü önlemek için 3 farklı şeyi aynı anda fana uygulamış. Bunlardan ilki fanın titreşiminin önlenmesi. Fan motorunun çok iyi bir şekilde dengelenmesi ile vibrasyon kesilmiş. İkinci olarak fandan çıkacak olan ıslık sesini önlemek için dış tarafa özel bir oyun yapılmış. Giden hava buradan geçerken bir kısmı hapsolduğu için bu ses yok edilmiş. Üçüncü olarak da halkanın alt kısmı genişletilerek hava akışı kolaylaştırılmış ve türbilans önlenmiş.

40 ile 56 dB aralığında ses çıkaran bu fan ağırlığı ise 1.8 kg. 25 cm çapa sahip olan Dyson Cool AM06, çalışma masanız için vazgeçilmez bir cihaz olabilir. Özellikle sıcak bir ortamda çalışıyor ve klasik fan sesinden artık kurtulmak istiyorsanız bu cihaz sizler için mükemmel bir tercih olacaktır.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

Murat Dinc

Bozuktus.com, sistemgereksinimleri.net, klavyer.com sitelerinin kurucusu, muratdinc.com'da kişisel blog yazarı, codex.muratdinc.com coder, seo.muratdinc.com'da SEO uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı