Yayın akışı

Aether Cone DJ hoparlör

Aether-Cone-DJ-hoparlor

İstediğiniz şarkıyı bulmak için uğraşmak istemiyor musunuz? O halde Aether Cone tam size göre. 

Günümüzde müzik dinlemek için internet üzerinde pek çok platform bulunuyor. Fakat bunlardan hiç birisi istediğimizi tam olarak veremiyor. Çünkü bağlamsal farkındalık bu hizmetlerde bulunmuyor. Peki nedir bu bağlamsal farkındalık ?

Bağlamsal farkındalık denilen şey kısaca kullanıcının hangi şarkıyı dinlemek istediğinin tahmin edilmesi. Yani siz sabah kahvaltı yaparken hangi tür müzikler dinlemekten hoşlandığınızın tahmin edilebilmesine bağlamsal farkındalık deniliyor. Örneğin kimse kahvaltıda heavy metal dinlemek istemez. Bunun yerine bir klasik müzik ya da daha farklı şeyler olabilir.

İşte Aether Cone Wi-Fi ile dinlemek istediğiniz şarkıları tahmin edip sizlere ona uygun bir playlist’i otomatik olarak oluşturabiliyor. Bunu da internet üzerinden müzik akış sitelerindeki hesaplara, podcast’lere ve kütüphanelere bakarak anlıyor.

İlk olarak kullanıcı Aether Cone‘a o an dinlemek istediği şarkıyı sesli komutla ya da uygulama ile söylüyor. Daha sonra cihaz her komut girildiğinde bu komutları değerlendirerek nerede ne zaman ne kadar ses yüksekliğinde gibi verileri göz önüne alarak ve internet üzerinden bahsettiğimiz kriterlere bakarak sizlere bağlamsal bir harita yaratıyor. Böylece siz nerede ne yapıyor olursanız olun istediğiniz şarkı bir anda çalmaya başlıyor. Sizce de mükemmel değil mi.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı