MobilYayın akışı

Nokia Lumia Android İşletim Sistemiyle Gelecek

Popüler telefon markası Nokia, Windows Phone’la anılan telefonları Lumia modellerini Androidle sunacağı dedikodusuyla çalkalanıyor. İşte detaylar..Uzunca süre çizgisinden çıkmayan ve geçtiğimiz yıllarda büyük bir adım atarak Lumia modellerini Windows Phone işletim sistemiyle sunan Nokia, Microsoft‘a satılmasının ardından eski ününü kazanmaya çalışıyor olacak ki yeni dedikodular ortaya atılmaya başladı.

Androide sıcak bakmayarak eski model işletim sistemleriyle ikinci plana düşen ve telefon piyasasında geride kalan Nokia, Windows Phone işletim sistemi ile geçtiğimiz günlerde kendisini ön plana çıkarmayı başarmıştı. Bu gelişmenin ardından geçtiğimiz günlerde Microsofta satılarak adını Nokia by Microsoft olarak bildiren firma, çıkan dedikodulara göre yeni bir adım daha atarak piyasadaki eski konumunu yakalamaya çalışıyor.

Yaptığı sızıntılarla ünlenen ve telefon piyasasındaki bir çok yeniliki takipçilerine sızdırmakla ünlü olan @Evleaks, paylaştığı tweet ile Nokia ile ilgili bir dedikoduyu ortaya attı. İşte o Tweet.

evleaks nokia sızıntısını paylaştı

“Büyük haber: Android destekli Lumia geliyor Nokia by Microsoft” tweetiyle dikkatleri üzerine toplayan Evleaks, acaba Nokia Lumia sürümünde yeni bir Android girişimi mi olacak sorularını uyandırıyor.

Eğer Nokia X’den sonra böyle bir girişim olsa, siz Nokia’nın Android işletim sistemli telefonu tercih eder miydiniz?

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı