Oyun Haberleri

3D Yazıcıyla DIY GameBoy Adında El Konsolu Üretildi

Son teknoloji ürünü 3D yazıcı ve Rasberry Pi kullanılarak çalışan bir el konsolu yapıldı. Konsol hakkında detaylar ve video bu haberimizde.Teknolojinin gelişmesiyle bir çok firma tarafından edinilen ve bir hayli kullanışlı olan 3D yazıcılar, bir çok kişi tarafından çeşitli amaçlarla kullanılabiliyor. Gerek sağlık, gerek eğlence gerekse prototip üretim aşamasında öneme sahip olan bu yazıcılar aracılığla birbirinden eşsiz ürünler gözler önüne serilebiliyor.

Tam yaratıcılık ve yeteneklilik kullanılarak üç kişilik bir grup tarafından yapılan çalışmalarla, 1989 yılı üretimli Game Boy’a benzeyen bir el konsolu üretildi. 3D yazıcıyla üretilen konsol kasasının ardından kolaylıkla bulunabilecek devrelerle yapılan DIY Gameboy, Nintendo ROM’u ile çalıştırılmakta. Ayrıca hafıza kartı girişi entegresi yapılması sayesinde internetten bulduğunuz oyunları rahatlıkla bu konsolda oynamanız mümkün.

İşte o konsol.

Günümüzün el konsolu olarak gündeme gelen DIY Game Boy yapımcıları, ayrıca kurumsal sitelerinde çeşitli bilgilendirmeler ve nasıl yapılır içerikleri paylaşıyorlar. Eğer siz de ziyaret etmek isterseniz bu adresten ziyaret edebilirsiniz.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı