Mobil

iPhone 6 üzerindeki sensörler çığır açabilir

Apple-iOS-8

Geliştiriciler için yayınlanan Xcode uygulaması üzerinde bulunan kodlar bizlere telefonda yükseklik, sıcaklık ve hava sensörlerinin olacağını gösteriyor. 

Apple, iPhone üzerinde bulunan sağlık uygulamalarını bir adım daha öteye taşımayı düşünüyor. Bildiğimiz gibi ilk olarak iPhone 5S üzerinde bulunan M7 hareket işlemcisi ile sağlık uygulamalarını çıkaran Apple, şimdide iPhone 6 üzerinde bu uygulamaları çeşitli sensörler ile desteklemeyi düşünüyor.

iOS 8 Beta ile geliştiricilere açılan Xcode uygulaması üzerinde bu sensörlere ait çeşitli kodlar bulunmuş durumda. Üstelik bu kodların şu anda piyasada bulunan hiçbir Apple cihazında çalışamadığı, yani yeni bir donanım gerektirdiği biliniyor. Bu da tabi ki gözleri iPhone 6 üzerine çekiyor. iPhone 6 söylentileri ile birlikte çıkan  yükseklik, sıcaklık ve hava sensörlerinin gerçekten bulunacağını bu haber ile birlikte söyleyebiliriz.

Yapılan bu haber ile birlikte Apple’ın sağlık alanında kullanıcılarına yeni bir hizmet sunacağını ve rakiplerine oranla bir hayli yükselmesi bekleniyor. Eylül ayında tanıtılacak olan iPhone 6 ile birlikte en sonunda büyük bekleyiş sona ererek her şey gün yüzüne çıkacak.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı