Mobil

iOS 8 ile kontrol merkezini değiştirebileceğiz

Apple-iOS-8

Apple’ın yeni mobil işletim sistemi iOS 8 hakkında ilginç bir bilgi gün yüzüne çıktı. Görünüşe göre iOS 8’de kontrol merkezini özelleştirebiliyoruz. 

Apple kullanıcılarına WWDC 14 etkinliği ile iOS 8‘i tanıtmıştı. Fakat iOS 8 özelliklerinin tanıtılmayan kısımları sonradan ortaya çıkıyor gibi görünüyor.

Hatırlayacak olursak iOS 7 ile birlikte işletim sisteminde yeni bir özellik eklenmişti. Oda ekranın alt kısmında bulunan kontrol merkezi paneliydi. Kontrol paneli üzerinde bulunan Wi-Fi ve Uçak Modu gibi kısa yol tuşları ile pek çok şeye çok hızlı bir şekilde erişebiliyor kolayca açıp kapatabiliyorduk.

Bugün alınan haberlere göre iOS 8 ile birlikte bu kontrol panelini kendimize göre değiştirebileceğiz. Hamza Sood adlı bir geliştiricinin keşfettiği bu özelliğin ekran görüntüsüne aşağıdan bakabilirsiniz.

ios-8-kontrol-merkezi

Ayrıca iOS 7’de bulunan kontrol panelindeki özelliklere ek olarak hücresel veri ve 3G açma kapamanın da bu panele iOS 8 ile eklenebileceği düşünülüyor. Bu sayede internete girmek için çok sık olarak kullandığımız bu özelliklere her seferinde ayarlar kısmına girmek zorunda kalmayacağız.

Diliyoruz ki iOS 8 üzerinde beklenilen bu özelliklerin hepsi bulunur.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı