Bilgisayarİşletim Sistemi

Windows 9 bütün cihazlarda bulunacak

Windows-9-Still-in-the-Pipeline-Despite-Windows-Blue-s-2013-Launch (2)

Microsoft yeni işletim sistemleri Wİndows 9 için büyük planlar kuruyor. Alınan son haberler göre yeni işletim sistemi tüm cihazlarda bulunabilir !

Microsoft, Windows 8 başarısızlığından sonra şimdi her şeyini Windows 9 için kullanıyor. Dev teknoloji şirketinin CEO koltuğunda oturan Steve Ballmer‘ın Windows 8 yüzünden görevini bırakması bu işletim sisteminin başarısızlığını bir kez daha kanıtlıyor. 

Yerine gelen yeni CEO Satya Nadella ise Windows 9 üzerinde çalışmalarını tüm hızıyla devam ettiriyor. Basına sızdırılan bilgilere göre ise Windows 9’un şimdiye kadar piyasaya sürülmüş olan tüm işletim sistemlerinden daha farklı olması düşünülüyor. Ayrıca Windows 9’un tüm cihazlarda bulunacağı’da öngörülen bir diğer faktör. Tahminlere göre yeni işletim sistemi bilgisayarların dışında aynı zamanda akıllı telefonlarda, tabletlerde, akıllı saatler, Xbox oyun konsolunda vs. tüm cihazlarda bulunacak. Yani Microsoft Windows 9’u kendisinin geliştirdiği tüm elektronik cihazlara kuracak. Bu da tüm cihazları birleştirecek. 

Microsoft’un Windows 8 ‘de de buna benzer şekilde tüm cihazları birbirine bağlamayı düşünmüş fakat istediği ilgiyi ne yazık ki görememişti. Şimdi ise Bunu Windows 9 ile başarmak istiyor. Ve önceden yapmış olduğu hataları bu sefer yapmayacak gibi görünüyor.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı