Mobil

Android 4.4 KitKat kullanımı artıyor

Galaxy S4 Android 4.4.2 KitKat

Google tarafından yapılan analize göre Android 4.4 Kitkat işletim sisteminin kullanım payı Android işletim sistemleri içerisinde %14’e yükseldi. 

Mobil işletim sistemi Andorid’in son sürümü olan Android 4.4 Kitkat kullanımı her geçen gün artıyor. Yapılan son analize göre Android 4.4 Kitkat kullanım payı %13.6’ya yükselmiş durumda. Nisan ayı içerisinde %8 kullanım payına sahip olan işletim sistemi çok hızlı yayılmaya devam ediyor. Tüm Android kullanımına baktığımızda halen daha az sayıda kişi tarafından kullanılsada kısa süre içerisinde bu yüzdenin çok fazla artacağını söyleyebiliriz.

Yapılan analiz sonuçlarına baktığımızda en çok kullanılan Andorid sürümünün %29 kullanım payına sahip olan Android 4.1.x Jelly Bean olduğunu görüyoruz. Bunun nedeni olarak ise eski model akıllı telefonlara yeni işletim sistemi desteklerinin gelmemesi. Fakat teknolojinin ilerlemesi ile Jelly Bean de bir gün yok olacaktır.

Android-Jelly-Bean-Logo-Sort-Of

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı