Mobil

Galaxy S5 satışları düşmüş durumda

Parmak İzi Okuyuculu Telefon Samsung Galaxy S5 Tanıtıldı-002

Samsung tarafından yapılan rapora göre Galaxy S5 satışları oldukça düşmüş durumda. 

Samsung Galaxy serisinin yeni telefonu olan Galaxy S5‘i MWC 2014 etkinliğinde duyurarak büyük ilgi çekmişti. Piyasaya sürüldüğü ilk ay 10 milyon adet satış yaparak rekor kıran S5 için işler ileriki dönemlerde iyi gitmemiş gibi görünüyor.

Samsung’un tayvan kökenli tedarik kaynaklarına göre Galaxy S5 satışları %25 düşmüş durumda. İkinci çeyrekte telefon için 21 milyon sipariş alan Samsung, son çeyrekte sipariş sayısı 15 milyona düşürmüş durumda.

Bu düşüşün en büyük nedenlerinden bir tanesi olarak ise iPhone 6 gösteriliyor. Tüketicilerin merakla beklediği iPhone 6 ekran boyutunu büyütmesi ile Android ve Windows Phone kullanıcılarının ilgisini de çekmeyi başarmış durumda. iPhone 5S ve 5C modellerinin 3 gün içerisinde 9 milyon adet satması, iPhone 6’nında bu başarıyı yakalayabileceğini hatta yeni bir rekor kırabileceğini gösteriyor.

Galaxy S5 satışlarını düşüren bir diğer faktör olarak ise Galaxy Note 4 gösteriliyor. Bakalım S5 piyasada satış rakamlarını ne kadar süre iyi düzeyde tutabilecek.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı