Teknoloji Haberleri

Akıllı saatler yenileniyor

Gear 2 ve Gear Fit'in Satış Fiyatı Belli Oldu

Rick Bergman tarafından yapılan röportaj bizlere akıllı saatlerin ileride neler yapabileceklerini söylüyor. 

Dokunmatik ekran teknolojileri ile ünlü olan Synaptics şirketinin CEO’su Rick Bergman, yaptığı röportajda kullanıcılara akıllı saatler ile akıllı bilekliklerin geleceği hakkında bilgiler verdi. Bergman’a göre parmak izi sensörleri gelecekte yaygın olarak kullanılacak.

Bu sensörleri HP ve Motorola firmaları çıkarmış olamalarına rağmen Apple‘ın geliştip yaygınlaştırması Apple‘ı şimdiden bir adım öne çıkarmış durumda. Yeni nesil akıllı saatlerin ise bu teknoloji ile geleceği düşünülüyor. Özellikle Samsung tarafından geliştirilen akıllı saat Galaxy Gear‘ın yeni versiyonu olacak olan Galaxy Gear Fit‘in parmak izi sensörleri için oldukça uygun olduğu belirtiliyor. Çünkü parmak izi sensörleri kıvrımlı ekranlarda daha stabil çalıştığı, akıllı saatler içerisinde şu anda kıvrımlı ekrana sahip tek saatin Galaxy Gear Fit üzerinde olacağı biliniyor. Yani Samsung’un bu teknolojiyi yeni saatinde kullanması kaçınılmaz diyebiliriz.

Area-Type adındaki bu parmak izi sensörlerinin yeni akıllı saatlerin yanında aynı zamanda Galaxy Note 4 üzerinde de kullanılması düşünülüyor.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı