Oyun Haberleri

PSP için üzücü haber geldi

sony-psp

Sony mobil oyun konsolları olan PSP için desteklerini çekeceklerini açıkladı. 10 sene önce çıkan ve halen daha kullanılan konsola elveda diyebiliriz. 

Bazı oyun severlerin şu anda bile kullandığı ve bundan 10 sene öncesinde piyasaya sürülen mobil oyun konsolu PSP için üzücü bir haber geldi. Sony tarafından yapılan açıklamaya göre Japon teknoloji devi eski konsol için artık destek vermeyeceklerini belirtti.

Şu ana kadar toplamda 76 milyon PSP satışı gerçekleştiren Sony, hatırlayacak olursak Ocak ayında Kuzey Amerika’da satışları durdurmuştu. Bugün yapılan açıklama ile konsolun Avrupa’da da bu yıl içerisinde satışınının duracağı belirtildi. Bu da demek oluyor ki Sony artık yoluna mobil konsol olarak PS Vita ile ilerleyecek.

Sony PSP için aldıkları bu kararın en büyük nedeni olarak akıllı telefonları gösteriyor. PSP çıktığında piyasada akıllı telefonların ve tabletlerin bulunmayışı mobil oyun konusunda rekabeti sıfıra düşürüyordu. Fakat mobil teknolojiler geliştikçe tüketiciler telefonlardan yüksek performanslı oyunlar oynamaya başlamış ve PSP’ye olan ilginin her geçen gün azalmasına sebep olmuştu. Sony’de en sonunda bir karar alıp desteğini çekmiş durumda. Acaba PS Vita piyasada ne kadar süre dayanacak dersiniz?

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı