Mobil

iOS 8 üzerinde Türkçe dikte

ios-8-siri-turkce-dikte

WWDC 2014 etkinliğinde tanıtılan iOS 8 üzerinde bulunan yeniliklerden bir başkası olan Türkçe dikte özelliği ile artık sesli komutla metin yazabileceğiz. 

Apple yeni ürünlerini WWDC 2014 ile tanıtmış ve rakiplerine yine büyük fark atacak teknolojilerini sergilemişti. Bunlardan en çok merak edileni ise iOS 8 işletim sistemiydi. Etkinliğin en sonunda tanıtılan iOS 8 özellikleri ile yine en iyi işletim sistemi olduğunu bilere bir kez daha gösterdi.

Bu yeni gelen özelliklerden bir tanesi ise ülkemizdeki iPhone kullanıcılarını oldukça sevindirmiş durumda. Çünkü iOS 8 üzerinde artık Türkçe dikte desteği bulunuyor. Yani siz konuşarak Türkçe metin yazabiliyorsunuz. Özellikle karmaşık kelimelerin dahi yazılabildiği bu özelliğin testini aşağıda görebilirsiniz.

iOS 8’in şu anda Beta sürümü bulunuyor fakat bu yıl içerisinde düzenlenecek olan iPhone 6 etkinliği ile tam sürümünün piyasaya çıkması düşünülüyor. Umuyoruz ki Türkçe dikte özelliğinin yanında yakın zaman içeriinde Türkçe dil desteği de Siri içerisinde yer alır.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı