Sosyal Medya Haberleri

MÜYAP’ın Youtube Kanalı Kapatıldı!

Youtube‘da 3 milyondan fazla aboneye sahip popüler müzik kanalı MÜYAP kapatıldı. Kanala erişmeye çalışan kullanıcılar “Bu kanal mevcut değil.” yazısı ile karşılaştı. Kanala ait videoları izlemek isteyen kullanıcılar ise “Bu video şu anda kullanılamıyor” mesajı ile karşı karşıya kaldılar.

Henüz MÜYAP’ın Youtube kanalının kapatılması ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Fakat meslek birlikleri ile YouTube arasında telif hakkı konusunda bir gelişmenin yaşanmış olma ihtimali yüksek.

Sezen Aksu, Tarkan, Teoman, Murat Boz gibi ünlü şarkıcıların kliplerinin yer aldığı MÜYAP kanalının kapatılması ile birlikte binlerce videoya erişim sağlanamadı.

müyap kapatıldı, müyap youtube, müyap youtube kanalı, müyap

Geride bıraktığımız Şubat ayında MSG, korsan yayına izin verdiği gerekçesiyle Youtube’daki 145 bin Türkçe şarkıyı kaldırma yayından kararı almıştı.

Bu gelişmeden sonra YouTube, MSG ile Fransa’nın Cannes şehrinde yaptığı bir anlaşma sonucunda MÜYAP ve MSG’ye reklam gelirleri üzerinden pay verme sözü vermişti.

MÜYAP’tan alınan bir bilgiye göre kapatma kararının MSG tarafından alındığı bilgisi bize ulaştı. Bu sebepten ötürü olarak uzun bir süredir Türkiye’de erişimin engelli olduğu Youtube’un taahhüt ettiği reklam gelirlerinde anlaşmazlıkların yaşanmış olması ihtimali yüksek.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı