BilgisayarYayın akışı

Surface Pro 3 vs Macbook Air

surface-pro-3-vs-macbook-air

Microsoft yeni tablet bilgisayarları Surface Pro 3 ile resmen Macbook Air’e karşı koyuyor. 

Microsoft henüz duyurduğu Surface Pro 3 ile tüm dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Yeni tablet bilgisayarın teknik özellikleri ise dudak uçuklatır cinsten. Bu da resmen yanında oldukça ağır kalan Apple‘ın yeni Macbook Air‘ına bir meydan okuma diyebiliriz. (Ağır kalan derken hem işlemci olarak hemde gerçek anlamda aralarında 542 gr ağırlık fark var)

Aslında bu savaş yeni değil. Surface Pro serisi ilk çıktığından bu yana sürekli olarak iPad ve Macbook Air ile karşılaştırılmış, hangisinin daha iyi olduğu büyük tartışma konusu olmuştu. Fakat bu sorunun cevabını Microsoft bizlere Surface Pro 3 ile net bir şekilde veriyor. Surface Pro 3, Macbook Air‘den kesinlikle daha iyi.

Durum bu şekilde olunda Surface Pro 3 üstün teknik özellikleriyle Samsung, Lenovo veya HP gibi diğer güçlü rakiplerini de doğal olarak sollamış bulunuyor. Peki cihazı bu kadar üstün kılan özelliği ney?

Microsoft kullanıcılara sürekli olarak bir tabletin aynı zamanda bir laptop olarak ta kullanılabileceğini belirtmiş bununla birlikte Surface Pro serisini çıkarmıştı. Fakat serinin ilk iki modeli olan Surface Pro 1 ile Surface Pro 2 aslında bir tablete göre oldukça ağır ve kalındı. İşlemci olarak da yetersiz kalan bu cihazlar çok sayıda uygulama açıldığında zorlanıyorlardı. Ayrıca ekran olarak da küçük kalan bu modeller diz üzerinde kolay bir şekilde kullanılamıyordu. Surface Pro 3 ise tüm bu sorunları ortadan kaldırmış gibi görünüyor.

microsoft-surface-pro-3

Oyun Haberleri
1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

12 Yorum

  1. Aynen çok pahalı o fiyata macbook almak her türlü daha iyidir birkere macbook u belki 10 yıl hiç değiştirmeden kullanırsın ama diğerini max. 4 yıl çünkü bir yerden sonra sistem yetersiz kaldığı için yenileme ihtiyacı doğar fakat macbook lar hem donanım olarak hemde yazılım olarak mükemmel bir tasarıma sahip olduğundan ebediyete kadar kullanırsın diye düşünüyorum :D

  2. Bence günümüzdeki tabletletler daha fazla büyümeli ve hafif olmalı.İki üründe gerçekten güzel.

  3. Zaten tamamiyle mükemmel bir ürünü iyice mükemmelleştirmişler. Sonuçta Microsoft, bizi gelecek yıllarda tabi görürmüyüz bilemem ama daha da şaşırtacağı şüphesiz.

  4. Microsoft kendini ciddi bir şekilde geliştirmeye devam etmekte ve bu teknik özelliklere göre fiyat çok ucuz. Bu gidişle Macbook Air ile kıyaslanmayacak hale gelecek. Bu arada ekran çözünürlükleri Macbook air’e göre daha çokken ağırlığı daha az sevdim bunu :)

  5. Yine Microsoft yine güzel bir proje :) .Yararlı bir haber olmuş hocam bilgilendirdiğiniz için teşekkür eder böyle devam etmenizi temenni ederim :)

  6. Bayıldım bayıldım bayıl… :) Süper bir cihaza benziyor ince zarif güçlü dokunmatik bir tasarımcının özelliklede bir grafikerin tam ihtiyaçlarını karşılayacak bir bilgisayar kesinlikle almalıyım. Artık bunu alana kadar uykularım kaçar :D

  7. Günümüzdeki pc ve leptopların devri yavaş yavaş kapanıyor ve bunu anlıyan firmalar tamamen artık mobil elle taşınabilir cihazlara hatta takılabilir cihazlara yöneldi işte microsoft’unde taşınabilir cihazı olabilecek bir cihaz :) tabikide mackbook ile karşılaştırıldığında marka olarak herkez macbook desene incelik ve zariflik olarak microsoft’u tercih etmeliyiz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı