Yayın akışı

Nexus’lar Gidiyor, Android Silver Geliyor

Google, mobil pazardaki yarışcısı Nexus serisini bitirmeyi hedefliyor. ”evleaks” ın paylaştığı bilgilere göre Nexus’da yolun sonuna gelindi. 

nexus'lar gidiyor, android silver geliyor

Google, mobil pazardaki yarışcısı Nexus serisini bitirmeyi hedefliyor. Pek çok kitle tarafından ilgi gören ve her daim akıllı telefon pazarının içindeki yarışta kendine yer bulan Nexus‘da yolun sonuna gelindi ve artık elveda deme vakti. Peki Google‘ bundan sonra ne yapacak ? Okumaya devam ediyoruz…

Bir süredir Google’ın Nexus serisini bitireceği ve mobil pazardan çekileceği yönünde söylentiler kulaktan kulağa dolaşıyordu. Fakat esas üreticisi olduğu bir pazarı terk etmesi fikri kimseye mantıklı gelmediği gibi kimse bu olaya ihtimal de vermiyordu.

Bu söylentinin asıl kaynağı sonradan ortaya çıktı. ”Android Silver” Peki nedir Android Silver ? Kısaca açıklayalım. Android sisteminin en büyük sorunlarından biri üreticilerin güncelleme desteğini çok geç vermesi yada hiç vermemesi ve pek çok firmanın kendi cihazlarının Android sürümü ile çok fazla oynaması ve saf Android’i bozmasıdır. Zaten Nexus cihazların tercih edilme sebeplerinin başında hızlı güncelleme desteği vermesi ve saf Android ile gelmesi bulunuyor. Google, yeni geliştireceği android sürümü ”Android Silver” ile işte tam da bunun önüne geçmeyi hedefliyor. İlk etapta önemli üreticilerin pek çoğu ile denemeler yapacak olan Google’ın, Android Silver sürümünü kullanan tüm akıllı telefonlar çok hızlı bir şekilde güncelleme alacak ve üreticiler bu cihazlarda hiçbir değişiklik yapamayacak veya çok küçük değişiklikler yapabilecek. Üstelik Andoid Silver cihazların kendilerine ait özel bir mağazası ve uygulamaları da olacak.

 

nexus'lar gidiyor, android silver geliyorr

Yine de Google’ın Nexus serisini bitirerek başka bir projeye girişmesi bazı kesimler tarafından riskli bulunmuş önümüzdeki süreçte bunun mümkün olmayacağı söylenmişti.  Bir bakıma doğru aslında fakat 2015‘e kadar öyle. Bunu rahatlıkla söyleyebiliyoruz çünkü tüm bu bilgilerin kaynağı ‘‘evleaks” Kendisi o kadar güçlü bir kaynak ki nerdeyse söylediği her şey doğru çıkıyor. Hali ile bizde kendisine güvenerek sizlere bu haberleri paylaşıyoruz.

evleaks‘ın Twitter‘dan paylaştığı bilgilere göre Google, önümüzdeki dönemde Android Silver sürümünü yayınlayacak ve 2015‘in ilk çeyreğinde bu sürüme sahip akıllı telefonlar tanıtılmış olacak. Fakat Android Silver ile tanışmamız bu kadar uzun sürmeyebilir. Google’ın Haziran ayında düzenleyeceği I/O etkinliğinin ziyaretçilerinden birisi’de Android Silver olabilir.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı