Mobil

Tizen tekrar ortaya çıktı

tizen-samsung-mobil isletim-sistemi

Samsung’un mobil işletim sistemi Tizen yine gündemde. Dev teknoloji firmasının yeni telefonları Tizen’e sahip olabilir. 

Wall Street Journal tarafından yapılan bir haber ile mobil işletim sistemi Tizen yine gündeme geldi. Samsung tarafından geliştirilmiş olan bu işletim sistemi uzun bir süredir konuşulmuyordu. Özellikle Galaxy S5 tanıtıldıktan sonra tamamen ortadan yok olan Tizen, çok yakında kullanıcıları ile buluşacak gibi görünüyor.

Samsung bu işletim sistemine sahip olan yeni akıllı telefonlarını piyasaya sürmeyi planlıyor. İlk olarak Rusya üzerinde piyasaya sürülecek olan yeni telefon daha sonra Hindistan’da satışa çıkacak. Telefonun Avrupa ve Amerika’da çıkıp çıkmayacağı bilinmiyor. Tahminler ise Samsung’un ilk olarak Rusya ve Hindistan üzerinde deneme satışı gerçekleştirecek olması. Eğer satışların iyi giderse Tizen işletim sistemine sahip yeni akıllı telefonların ortaya çıkacağını düşünebiliriz.

Bu telefonun dış tasarımı veya teknik özellikleri ise şu anda bilinmiyor. Fakat geçmişe baktığımızda Tizen’e sahip prototip telefonların aynı Android telefonlara benzediğini görebiliyoruz. Yani Samsung bu telefonu Galaxy S5 dizaynında yapabilir.

tizen-telefon

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Tizen’ide android IOS windows phone gibi geliştirilmeli eğer geliştirilirse gerçektende çok güzel olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı