Oyun Haberleri

PS4 için 1.70 güncellemesi yayınlandı

PS4
PS4 boyutu

Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 4 için 1.70 güncellemesi yayınlandı. Güncelleme ile gelen yenilikleri yazımızda bulabilirsiniz.

Geçtiğimiz günlerde PlayStation 4 sahiplerini sevindirecek bir gelişme yaşandı ve konsol için 1.70 güncellemesi yayınlandı. Peki PS4‘ün ilk büyük güncellemesi ile gelen yenilikler neler? Haydi bunlara göz atalım.

Gelen en önemli özelliğin shareFACTORY olduğunu söylemeliyiz. Yeni geliştirilen bu yazılım ile artık videolar üzerinde değişiklikler yapabileceğiz. Çektiğimiz oyun videolarına efektler ekleyebilen shareFACTORY oldukça kullanışlı görünüyor.

Yeni güncelleme ile birlikte artık kullanıcılar birbirlerinin isimlerini görebiliyorlar. Gerçek isim talebi özelliği ile gelen bu yenilikle artık beraber oyun oynadığınız bir kişiye ismi ile hitap edebilirsiniz. Hatırlarsanız güncellemeden önce kullanıcılar yalnızca birbirlerinin PSN ID numaralarını görebiliyorlardı. Bu yeni özellik oldukça isim sorununa güzel bir çözüm olmuş.

Sesli komutlar ile açabildiğimiz program sayısı ciddi ölçüde artırılmış. Artık Netflix gibi uygulamaları açmak için ismini söylememiz yeterli oluyor. Capture Gallery özelliğide oyun sırasında kaydettiğimiz görüntü ya da videolara ulaşmak için oldukça pratik bir yöntem olmuş.

Akıllı telefonlar için yenilenen PlayStation uygulaması ile artık mobil olarak profil resmimizi değiştirebiliyoruz.

Dualshock 4 üzerindeki mavi ışık şu ana kadar bazı kullanıcıları rahatsız ederek sorun oluşturmuştu. Ama artık kumanda üzerindeki bu ışığın şiddetini ayarlayabileceğiz.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı