Mobil

Yeni EarPod’lar ile Tansiyon ve Kalp Ritmi Ölçülebilecek

Kısa bir süre önce yeni bir paten alan Apple, anlaşılan o ki iPhone 6 ile gelecek olan yeni EarPod’lar ile tansiyon ve kalp ritmini ölçmeyi hedefliyor.

earpod

iPhone 5 ile birlikte önemli değişiklikler yapan Apple ses teknolojisini de geliştirmiş ve iPhone 4s‘te kullanılan Cirrus Logic 338S0589 ses çipini iPhone 5‘te Cirrus Logic 338S1117 ses çipi ile değiştirmişti. Apple değişimi sadece bunlarla sınırlı bırakmayıp aynı zamanda EarPod adını verdiği yeni kulaklıklarını da tanıtmıştı. Bir önceki kulaklıklara göre daha ergonomik olan ve daha kaliteli ses veren EarPod‘lar oldukça beğenilmişti.

iPhone 6 ile birlikte yeni EarPod’ların da özellikleri arttırılıyor. Apple’ın aldığı yeni bir patent sayesinde artık iPhone kullanıcıları kulaklıkları ile tansiyon ve kalp ritmini ölçebilir. Kesin olarak iPhone 6‘nın özellikleri belli olmasada iOS 8‘deki sağlık uygulamalarının arttırılacağı ve M7 hareket işlemcisinin gelişmiş bir versiyonunun iPhone 6’da kullanılacağı  düşünülürse bu ihtimalin yüksek olduğu söylenebilir.

earpodd

Yeni EarPod’ların, iPhone‘un Lightning soketini kullanacağı ve iBeacon teknolojisini destekleyeceği gelen bilgiler arasında. Tabi ki de bu konuştuklarımız sadece Apple’ın adlığı bir patent üzerine. iPhone 6 için böyle bir tercih yapılmaya da bilir. Apple’ın iPhone 6 ile birlikte yeni EarPod’ları tanıtıp tanıtmayacağını hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı