Mobil

Cortana Adım Adım PC’ye Doğru

Windows Phone sisteminin sesli asistanı olan Cortana’nın yakın bir zaman içinde PC’ye geleceği tahmin ediliyor. Bu duruma ise WP başkanı ilginç bir açıklama yaptı.

Cortana Adım Adım PC'ye Doğru

Windows Phone sisteminin yükselen yıldızı sesli asistan Cortana için, Windows Phone başkanı Joe Belfiore ilginç açıklamalarda bulundu. Şimdilik sadece Amerika’lı Windows Phone kullanıcılarında bulunan Cortana‘nın kısa bir süre sonra İngilizce konuşulan diğer ülkelere de gideceğini söyleyen başkan PC platformu için ise espirili bir şekilde açık kapı bıraktı.

Joe Belfiore, Cortana’nın Windows Phone 8.1 işletim sistemi bulunan PC’lere gelip gelmeyeceği yönünde ki bir soruya; ”Cortana bize kendisinin bir PC fanı olduğunu söylüyor” şeklinde cevap vererek espirili ama aslında ucu açık da bir kapı bırakmış oldu.

Şimdilik Söylenti Olarak Kalacak 

Cortana’nın gelecek planlamasına göre ilk başta 15 farklı dile destek vermesi bekleniyor. İddaalar her ne kadar Cortana’nın PC için de çıkacağı yönünde olsa da görünen o ki ”şimdilik söylenti olarak kalacak”. Bakalım Windows Phone 8 üzerinde Cortana’yı görebilecek miyiz ?

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı