Yayın akışı

Google Glass maliyeti ne kadar?

google-glass

Google’ın akıllı gözlüğü Google Glass’ın maliyeti sizce ne kadar olabilir? Bunu merak edenler için araştırdık ve bu özel cihazın maliyetini bulduk. 

Bildiğiniz gibi Google Glass henüz piyasaya sürülmedi. Cihazı sadece bazı geliştiricilere ve Explorers davetiyesine sahip olanlara veriliyor. Bu test davetiyesi için 1500 dolar gibi yüklü bir rakam vermeniz gerekiyor. Peki bu kadar pahalı bir teknolojinin maliyeti sizce ne kadar olabilir?

Teardown.com tarafından yapılan araştırmaya göre Google Glass maliyetinin sadece 80 dolar olduğu ortaya çıktı. Evet yanlış duymadınız. 1500 dolara satılan bu ürünün maliyeti yalnızca 80 dolar.

Maliyetinin bu kadar düşük olduğunun ortaya çıkması ile bu fiyatın Google Glass için değip değmeyeceği konuşuluyor. Google’ın ise akıllı gözlüğü neden bu kadar yüksek bir fiyattan test aşamasına çıkardığı bilinmiyor. Piyasaya sürüldükten sonra fiyatın belki biraz daha düşeceği biliniyor ama 1000 doların altına inmeyeceği bir gerçek.

Aşağıdaki görsel Google Glass’ın her bir parçasının maliyetini gösteriyor.

google-glass-maliyet

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı