Yayın akışı

Taşınabilir Batarya Gerekli mi?

duracell-tasinabilir-batarya

Akıllı telefonların olmazsa olmaz sorunu şarj problemi için taşınabilir bataryalar ne kadar işe yarıyor? Bu sorunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz. 

Akıllı telefonların hayatımıza girmesi ile yeni bir sorun ortaya çıktı. O da tahmin edebileceğiniz gibi düşük pil ömrü. Bu telefonlar için geliştirilen bataryalar ne yazık ki yeterli büyüklükte olmadığından dolayı ömürleri 1 ya da en fazla 2 gün gitmekte. Büyüklüğün yeterli olmamasının nedeni ise yeni nesil akıllı telefon modellerinin giderek daha çok hafiflemesi ve incelmesi diyebiliriz. Çünkü büyük kapasitede bir batarya bu tarz bir telefon için hiç kullanışlı olmuyor. Sonuç olarak ise günümüz teknolojisi ile üretilen bataryalar hiçbir şekilde akıllı telefonlar için yeterli olmadığını söyleyebiliriz.

Durum böyle olunca da ortaya alternatif çözümler konuluyor. Şarj cihazınızı yanınızda taşımak bunlardan bir tanesi. Fakat her zaman her yerde priz bulunmadığından dolayı bu bir çözüm değil. İkinci bir yol ise yedek batarya taşımak. Fakat biten bataryayı çıkartıp yerine yenisi takmak çoğu zaman düşünüldüğü kadar kolay olmuyor. Bu nedenle akıllı telefonların şarj bitme problemine karşı günümüzde geliştirilen en iyi yöntemin taşınabilir bataryalar olduğunu söyleyebiliriz.

lg-tasinabilir-batarya

Taşınabilir bataryalar, kullanıcılar için her bütçeye uygun ve oldukça kullanışlı cihazlar. Küçük bir yapıya sahip olan bu cihazlar böylece cebinize bile sığabiliyor. Bataryaların büyüklüğü kapasitesine (mAh) göre değişiyor. Ne kadar büyük kapasitede bir batarya alırsanız o kadar büyük bir tasarıma sahip oluyor. Ayrıca batarya büyüdükçe ağırlığı da artıyor. Bu da onları taşınabilir olmaktan çıkarıyor. Bu nedenle taşınabilir batarya alırken öncelik büyüklük ve kapasite olarak size en uygun olanı bulup ona göre almanızda fayda var. Örneğin bir kampa giderken kullanmak istediğiniz bataryanın oldukça büyük olması gerekir. Böylece telefonunuzu defalarca şarj edebilirsiniz. Fakat sıradan bir günde örneğin işe giderken yanınıza küçük ve kolay taşınan bir batarya almanız yeterli olacaktır. 

Bu faktörlerin yanında ayrıca taşınabilir batarya alırken ayrıca üzerinde USB arabirimi bulunmasına özen gösterin. Zira USB arabirimi ile gücü iletmeyen bir batarya ile çoğu cihazınızı şarj edemeyeceksiniz. Ayrıca aldığınız ürünün markasına da dikkat etmelisiniz. Bilinmedik ve ucuz bir markayı satın almanız telefonunuzu çöpe atmanıza sebep olabilir. Çünkü taşınabilir bataryaların verdikleri elektriğin cihazlar ile uyumlu olması gerekir. Aksi halde cihazınız yanabilir. Bu nedenle Samsung veya Sony gibi bilindik markaların taşınabilir bataryalarını almanız sizler için faydalı olacaktır. 

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı