Mobil

Galaxy S5 maliyeti ne kadar?

Not: Temsili resimdir.
Not: Temsili resimdir.

Samsung Galaxy serisinin yeni telefonu Galaxy S5 maliyetinin ne kadar olduğunu hiç düşündünüz mü? 

Ülkemizde 2299 TL gibi uçuk bir rakamdan satılan Galaxy S5 ne yazık ki herkesin bütçesine uymuyor. Peki bu pahalı telefonun üretiminin maliyetinin ne kadar olduğunu hiç düşündünüz mü?

IHS‘nin yaptığı raporda S5‘in çok düşük bir maliyetten üretildiğini görebiliyoruz. Toplam tüm maliyeti 256 dolar olan telefondan Samsung her bir satışta 340 dolar karlı çıkıyor.

Sadece satıştan kazanılan kardan diğer masraflar çıkarıldığında elbette epey bir düşüyor. Fakat günde yüzlerce S5 satıldığını düşünecek olursak yinede çok iyi bir rakam olduğunu söyleyebiliriz.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Samsung galaxyin ilk 2500 civarı diyolarlardı öyle çıkar diyolardı. Şimdi 2100 civarı yazdıklarınızı okudumda harbiden samsung çok iyi para kazanıyor ama kar yapmak yerine az daha fiyat düşürseler daha iyi olabilir. Tabi Türkiyeye gelene kadar yok yol parası yok bu maslafları derken fiyat 2000 leri görüyor. :D Makalede güzel olmuş :)

  2. Adamlar ucuza üretip pahalıya satıyorlar bizim ülkede de zaten dolar uçmuş iyice pahalı oluyor telefonlar.

  3. Hoş telefon gerçekten, ne kadar olursa olsun parasına değeceği kesin. Ama karları biraz az gibi geldi, ama zaten yabancı ülkelere göre burada satılan telefonlar vergiden dolayı uçuyor. Elinize sağlık, aydınlatıcı oldu.

  4. Galaxy S5 maliyeti hakkında bir çok şey yazıldı çizildi ancak net olarak henüz hiç bir şey belli değil, ilerleyen zamanlarda firma daha net açıklamalarda bulunacaktır diye düşünüyorum, o yüzden şimdiden Galaxy S5 maliyetinin ne kadar olacağı hakkında bilgiler sadece söylentidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı