MobilYayın akışı

iPhone 6 için tüm detaylar sızdırıldı

iphone-6

Bugün iPhone 6’nın tüm teknik özelliklerini ve detaylarını içeren sızıntı bir bilgi yayınlandı. Kaynağı tedarik zincirlerinin kendisi olan bilgilere haberimizden ulaşabilirsiniz. 

KGI Securities firmasının teknoloji analisti olan Ming-Chi Kuoyeni iPhone 6 modelleri hakkında çok önemli bilgiler yayınladı. Direk olarak tedarik zincirlerinden aldığı bilgileri paylaşan Kuo‘nun yayınladığı haberde iPhone 6‘nın tüm teknik özellikleri ve tasarımdaki değişiklikleri bulunuyor.

iPhone 6 tasarımında büyüyen ekranın dışında  telefon oldukça inceliyor. Ayrıca telefonun tek elle kullanımını kolaylaştırmak ve enine doğru küçülmesini sağlamak için yan ekran çerçeveleri %20 azaltılıyor. Şimdiye kadar alışık olduğumuz ve telefonun üzerinde bulunan güç düğmesi ise yan tarafa alınıyor. Bu da tasarımın baştan aşağı değiştiğini kanıtlıyor.

iPhone 6 üzerinde 1.334 x 750 piksel (326 ppi) çözünürlüğe sahip 4,7 inç Retina ekran bulunuyor. İşlemci olarak yeni nesil A8 işlemci bulunurken RAM bellek kapasitesinde 1 GB olacağı düşünülüyor. Yeni nesil akıllı telefonların artık birçoğunun 2 GB RAM kullandıkları düşünülürse Apple‘ın niçin halen daha 1 GB RAM kullandığı henüz bilinmiyor.

5,5 inç ekrana sahip olan modelde ise daha yüksek çözünürlüklü bir ekran kullanılmış. Full HD 1.920 x 1.080 piksel (401 ppi) çözünürlüğe sahip 5,5 inç modeli, diğer model ile aynı A8 işlemciyi kullanıyor. Bu modeldeki en büyük değişiklik ise pili diyebiliriz. Çünkü cihazın bataryası iPhone 5S‘e oranla %70 daha büyük.

iPhone 6‘nın 4,7 inç.’lik modeli bu yılın üçüncü çeyreğinde, 5,5 inç.’lik modeli ise son çeyreğinde piyasaya sürülecek.

iPhone 6 Konsept  3

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Artık 1 GB ram kaldı mı ya? Apple’a yakışmayacak bir hareket olur bu. Umarım arttırırlar yoksa fazla kullanıcı çekeceğini düşünmüyorum.

  2. tasarımın bu şekilde olacağını düşünmüyorum ekranla kenarlar arasında nerdeyse boşluk yok ki bu büyük bir dezavantaj olur bir orta tuş klasiği devam eder diye düşünüyorum bir iphone kullanıcısı olarak orta tuş çok işe yarıyor.ayrıca 1gb ram nedir ? Samsung elinden gelse 4 gb ram koyacak telefona bence yakın zamanda çıkaracak telefonlarına koyar.

  3. Tasarım fazlasıyla oval olmuş gibi biraz daha düzleştirilse daha iyi olur tabi bunlar doğru ise.

    1. Görseller resmi değil, yani aslında farklı bir tasarımda olabilir fakat büyük ihtimalle telefonun teknik özellikleri bu şekilde olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı