Teknoloji Haberleri

iWatch üzerinde güneş sensörü bulunabilir

apple-iwatch

Apple’ın yeni akıllı saati iWatch üzerinde kullanıcılarını korumak amacıyla güneş ışınlarının şiddetini ölçen bir sensörün kullanılabileceği ortaya çıktı.

Apple akıllı saati için farklı sağlık uygulamaları geliştirmeye devam ediyor. iWatch için geliştirilen Healthbook isimli uygulama şimdiden birçok kullanıcının ilgisini çekmiş durumda. Bunu takiben firmanın iWatch için bir güneş sensörü geliştirilebileceği ortaya çıktı.

Teknoloji analisti Blayne Curtis tarafından ortaya atılan bu haber Ultraviolet index sensor isimli bir teknolojinin iWatch üzerinde kullanılabileceğini belirtiyor. Güneş ışınlarını ölçebilen bu sensör aynı zamanda ortamın oksijen seviyesini de tespit edebiliyor.

İlk olarak Silicon Labs adlı bir firmanın tanıtmış olduğu bu teknolojinin iWatch üzerinde kesin olarak kullanılıp kullanılmayacağı belli olmasa da Apple kullanıcılarının bunu desteklediği biliniyor.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı