Mobil

iPhone ile 2K video çekmek ister misiniz?

ultrakam-4k-video-iphone

Ultrakam isimli yeni iPhone uygulaması telefon ile 2K videolar çekmemize olanak sağlıyor. Uygulamanın detayları yazımızda. 

Apple’ın yeni telefonu iPhone 5S üzerinde 4K video özelliğinin olmaması kullanıcılar tarafından büyük hayal kırıklığı olmuştu. Fakat yeni geliştirilen Ultrakam isimli bir uygulama ile artık iPhone 5 ve üzeri modellerde 2K video çekebileceğiz.

Hassan Uriostegui isimli bir geliştirici tarafından yaratılan bu uygulama kullanıcılara 20,24 ve 30 FPS 2K videolar çekebilmesine olanak sağlıyor. iPhone 5 ile 20 FPS 1936 x 1146 çözünürlüğünde, iPhone 5S ile 20, 24 ve 30 FPS 2240 x 1672 çözünürlüğünde görüntü kaydedebilen bu uygulama üzerinde aynı zamanda Slo-Mo ve Time-Lapse çekim modları da bulunuyor.

Bu uygulamanın tek dezavantajı ise çekilen videoların oldukça fazla yer kaplaması. Ortalama 2 dakika çekim yapıldıktan sonra bu video 3 GB gibi bir alan kaplıyor. Bu nedenle 16 GB hafızaya sahip bir telefon ile bu uygulamayı kullanmanın çok da mümkün olmadığını belirtmeliyiz.

App Store üzerinden indirilebilen uygulamanın fiyatı ise 6.99 dolar.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı