MobilYayın akışı

Yeni HTC One M8 Tanıtıldı

Uzun süredir beklenilen yeni HTC ONE M8, Londra ve New York’da yapılan eş zamanlı lansman ile tanıtıldı. Bakalım yeni HTC One M8 diğer amiral gemilerine rakip olabilecek mi ?

htc-one-m8-colors

Tüm teknoloji meraklılarının ve HTC severlerin büyük bir heyecan ile beklediği 25.03.2014 tarihi geldi çattı ve bu gün yapılan bir lansman ile HTC, yeni ONE M8‘i tanıttı. Özeliikle MWC 2014‘e çıkmayan ve Samsung‘un Galaxy S5‘i için ”Alan pişman olur: Yakında Galaxy S5 sahipleri için geliyor. 25 Mart’ı bekleyin” şeklinde bir açıklama yaparak çok daha iyi bir akıllı telefon ile geleceğini söyleyen HTC, bakalım bu sözlerinin ne kadar arkasında durmuş ?

İsim Karmaşası 

HTC2013

Telefonun özelliklerini anlatmaya geçmeden daha önce yaşanan isim karmaşasına değinmek istiyorum. HTC’nin yeni amiral gemisinin ismi bugün yapılan tanıtıma kadar kesin bir netlik kazanamamıştı. Bunun en büyük sebebi de ortalıkta çok fazla iddaa dolaşıyor olmasıydı.

Bir önceki model HTC One‘dan yola çıkarak ona HTC Two diyende oldu HTC One 2 diyende. Yeni cihazın HTC All New One adını alacağını söyleyenler de vardı, elinde önemli kaynakları olduğunu söyleyerek HTC M8 olarak adlandırılacağını kanıtlamaya çalışanda. Fakat tüm bu tahminler yersiz çıktı. HTC, yeni amiral gemisi için HTC One M8 adını uygun gördü.

Tasarım 

htc-m8-4-610x457

HTC’de yeni amiral gemisinde de ödüllü tasarımından vazgeçmemiş. HTC One M8, bir önceki HTC One‘a oldukça benziyor. İlk bakışta kenarların yumuşatıldığını ve ekrana sanal tuşların eklendiğini görüyoruz. Fakat sanal tuşların aktif kullanım dışında oluşturduğu boşluk şimdiden pek çok kesimin tepkisini çekmiş gibi gözüküyor. Bunun dışında sanal tuşların altındaki ”hTC ” yazısı da ilk bakışta alan israfı gibi duruyor. BoomSound hoparlörleri yine en alt ve üst tarafta görüyoruz.

HTC One M8’in arka yüzüne geldiğimizde ise bizi çift LED flaş ve 4 UltraPiksel kalitesindeki çift kamera karşılıyor. Kameraya birazdan bakacağız fakat şimdi önemli bir bilgi aktarmak istiyorum. HTC tanıtımda yaptığı açıklamaya göre yeni HTC One M8’in %90‘ı metal yapıdan oluşuyor. Ayrıca daha iyi bir kavrama hissi için HTC One M8’in kenarları kavislendirilmiş.

Oyun Haberleri
1 2 3 4Sonraki sayfa
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı