Sosyal Medya HaberleriYayın akışı

Şok ! Twitter Kapatıldı

Başbakan dedi dedi dedi ve sonunda Twitter’ı kapattırdı. Dün akşam itibari ile Twitter’a erişim engellendi. Detaylar ve gelişmeler yazımızın devamında.

Şok ! Twitter Kapatıldı

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitelerinden biri olarak görülen Twitter‘a dün akşam itibari ile erişim engellendi. Türkiye‘deki pek çok servis sağlayıcısının Twitter‘a kapatıldı, geri kalan servislerden de erişimin engelleneceği bildirildi. Twitter’a girmeye çalışan kullanıcılar mahkeme kararı ile karşılaştı.

Peki süreç nasıl işledi. Öncelikle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Twitter’ın kapatılacağını diline doladı ardından Bursa‘daki mitinginde “Twitter, mwitter kökünü kazıyacağız” dedi. Daha sonra akşam saatlerinde Başbakanlık Basıın Müşavirliği’nden konu ile ilgili bir açıklama geldi; ”Twitter kapatılabilir” dendi. Yapılan açıklama şu şekildeydi :

“Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün Bursa mitingindeki konuşmasında Twitter hususunda kullandığı ifadelerde, hukuki bir duruma işaret edilmektedir.

Halihazırdaki durumda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bazı linklerin kaldırılmasına ilişkin mahkemelerden çıkarmış oldukları kararların uygulanması konusunda Twitter yetkililerinin duyarsız kaldıkları bir süreç söz konusudur. Nitekim bu süreç zarfında mahkeme kararları doğrultusunda TİB gerekli girişimlerde bulunmuş, ancak Twitter yetkilileri bu taleplere duyarsız kalmıştır.

Mahkeme kararlarını umursamama, hukukun gereğini yerine getirmeme biçimindeki bu tutumda bir değişiklik gözlenmemesi halinde, vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek için teknik olarak, Twitter’e erişimin engellenmesinden başka çare kalmayabileceği belirtilmektedir. Başbakanımız da Bursa’daki konuşmasından bu olguya dikkati çekmiş bulunmaktadır”

Ve Twitter Kapatıldı

Bu açıklamadan kısa bir süre sonra’da Twitter kapatıldı. Türkiye genelinde pek çok servis sağlayıcısından Twitter’ a erişim engellendi.  Ayrıca Twitter’ın mobil uygulamasının da çalışmadığını belirtelim.

Son olarak Dünyada Twitter’ın yasak olduğu iki ülkeden biri olduğumuzu hatırlatalım. Siz de Twitter’ın kapatılması ile ilgili görüşlerinizi yorum kısmından yazabilirsiniz.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı