Sosyal Medya Haberleri

Erdoğan: Youtube’u ve Facebook’u Kapatırız!

Bu akşam televizyonda canlı olarak yayınlan basın söyleşisinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Youtube ve Facebook ve diğer sosyal medya sitelerinin kapatılacağından bahsetti. Başbakana göre sosyal medya ortamı çok özgür.

Erdoğan Youtube'u ve Facebook'u Kapatırız Youtube'u ve Facebook'u Kapatırız!

Yapılan söyleşide konuşmanın bir kendisine yasa dışı dinlemeler ile ilgili sorular yöneltiliyordu, bunların internet ortamında da çok yayıldığı konuşulur iken konuşmalar Youtube ve Facebook’un kapatılması noktasına vardı, sorulan sorulara verilen cevap “Biz bu milleti Youtube’a Facebook’a yedirmeyiz. Atılması gereken adım neyse, biz bu adımı en kesin hatlarla atacağız.” oldu, bunun üzerine basın mensupları  “Kapatılmaları dahil mi efendim?” sorunu başbakana yöneltti ve başbakanın verdiği cevap ise “dahil” oldu, daha sonra ise başbakan konuşmasına “Bu insanlar veya bu kurumlar, kazançları ve imkanları için her türlü ahlaksızlığı, her türlü casusluğu, ajanlığı teşvik ediyorlar. bunun sınırı yok. Böyle bir özgürlük anlayışı olamaz.” diyerek devam etti.

Geçtiğimiz yıllarda Gezi Parkı Olayları sırasında yaşanan medya kullanımı ve haberlerin sosyal paylaşım sitelerinde hızlıca yayılması ve bu sebepten dolayıda ülkenin genelinde bir eylem patlak vermesi ile başta Facebook Twitter ve Youtube olmak üzere sosyal medyaya tepkili olan Erdoğan interneti sansürelemişti ve görünen o ki başbakan bununla yetinmeyerek kitlesel engellemeye de başlayacak gibi görünüyor.

İşte o konuşmanın Videosu:

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Murat Dinc

Bozuktus.com, sistemgereksinimleri.net, klavyer.com sitelerinin kurucusu, muratdinc.com'da kişisel blog yazarı, codex.muratdinc.com coder, seo.muratdinc.com'da SEO uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı