İnternet

Pocket için Gmail’den destek geliyor

Pocket-icin-Gmail'den-destek-geliyor

İnternet tarayıcıları için yer imi kaydetmede 1 numaralı eklenti olan Pocket için Gmail desteği geliyor. Artık Gmail hesabımız ile Pocket servisine gireceğiz. 

İnternet tarayıcılarında en çok karşılaşılan problemlerden birisi olan yer imi kaydetme Pocket programı ile çözüme ulaşıyor. Bir diğer ismi Read It Later olan uygulama ile girdiğimiz internet sitelerini çok kolay bir şekilde kaydetip kategorilere ayırabiliyoruz. Yapmamız gereken tek şey ilgili sayfaya sağ tıklayarak Pocket’e Sakla seçeneğini seçmek. Böylece internet sitesinin linkini pratik bir şekilde kaydedebiliyoruz.

Fakat bu işlemi yapabilmemiz için Pocket servisinden bir hesap açıp girmemiz gerekiyordu. Google böyle pratik bir uygulamaya giriş yapmanın oldukça zaman kaybı yaşattığını görmüş olmalı ki geçtiğimiz günlerde Gmail’e Pocket desteği sağladı. Bundan sonra artık Pocket servisine Gmail hesabımız ile giriş yapabileceğiz.

pocket

Ayrıca uygulamanın Evernote özelliğinin yenilendiğini görebiliyoruz. Sayfalar için not yazmamıza olanak sağlayan özelliği artık çevrimdışı da kullanabileceğiz. İnternet bağlantısı olmadan bu nasıl olacak diyorsanız, uygulamamız basitçe aldığınız notu hafızasına alıyor. Daha sonra internete bağlandığınızda ise otomatik olarak bu notu senkronize ediyor.

Eğer Pocket eklentisi bilgisayarınızda yada akıllı cihazınızda yoksa uygulamanın resmi sayfasından indirmenizi tavsiye ederiz.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı