Mobil

Windows Phone 8.1’in Merak Edilen Özelikleri

Microsoft, MWC 2014’te yaptığı etkinlikte Windows 8.1 ve Windows Phone 8.1 için açıklamalarda bulundu. WP8 güncellemesi ile çok çeşitli donanım desteği gelecek.

Windows Phone 8.1'in Merak Edilen özelikleri

Microsoft, MWC 2014‘te düzenlediği kapsamlı bir etkinlik ile Windows 8.1 ve Windows Phone 8.1 güncellemeleri hakkında detaylı bir sunum yaptı. Windows Phone‘a gelecek güncelleme ile WP8.1 işletim sisteminin donanım desteği arttırılacak.

Qualcomm Snapdragon 200, 400,ve  600 işlemcilerine desteğini arttıran WP8.1 güncellemesi aynı zamanda 4GB RAM desteği de sunacak. Sanal tuşlara da izin verecek olan güncelleme ile TD-LTE, S-CDMA gibi tüm bağlantı türleri kullanılabilecek. Ayrıca WP7’den WP8 geçilirken yükseltme seçeneği sunmayan Microsoft bu sefer WP8.1’e geçilirken güncelleme desteği sunacak. WP8.1 Windows Phone 8 ile uyumlu olacak. Böylelikle tüm telefon üreticileri de Windows Phone‘lu cihazlarına güncelleme sunabilecek.

Samsung ve HTC’den sonra LG ve Lenova’da Windows Phone’lu Akıllı Telefon Üretecek Yapılan sunumda Microsoft, yeni Windows Phone üreticilerine’de açıkladı. Nokia, Samsung ve HTC‘den sonra LG, Lenova ve Gionee gibi firmalar da Windows Phone işletim sistemi kullanan akıllı telefon üretecek. Daha önceden Sony‘nin de böyle bir girişim içinde olduğu söylenmişti fakat Microsoft’un açıkladığı listede Sony’nin ismi gözükmedi.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı