Mobil

Samsung Galaxy Gear 2 ve Gear 2 Neo’yu Tanıttı

Samsung, Mobil Dünya Kongresi 2014’ü beklemedi. Tizen işletim sistemi kullanan yeni akıllı saati Galaxy Gear 2 ve Gear 2 Neo’yu kısa bir süre önce tanıttı. 

Samsung kısa bir süre önce Galaxy Gear 2‘yi tanıttı. Yanında Gear 2 Neo‘da geldi. Gear 2 Neo, Galaxy Gear 2‘nin daha düşük bir modeli olarak göze çarpıyor. Gear 2 Neo’da kamera bulunmuyor ve çok az daha hafif.

Galaxy Gear 2’ler, Samsung‘un geliştirdiği  Tizen işletim sistemi kullanıyor. Gear’ların genel özelliklerine kısaca bakacak olursak, 1.63 inc ekran, 1GHz çift çekirdekli işlemci, 512 MB RAM, 4 GB Dahili Depoloma, S Voice, kalp atışı sensörü suya/toza dayanıklı olma özellikleri öne çıkıyor. Saatlerin her ikisinde de 300 mAH pil kullanılmış.

Samsung Galaxy Gear 2 ve Gear 2 Neo'yu Tanıttı

Tizen işletim Sistemi Kullanılıyor

Samsung, yeni akıllı saatlerinde kendi geliştirdiği Tizen işletim sisteminini kullanmayı tercih etmiş. Samsung, Tizen işletim sistemini zaten diğer cihazlarında  kullanmayı planlıyordu. Böylelikle bir nevi deneme yapmış gibi olacak. Samsung’un yaptığı açıklamaya göre Tizen için çok zengin içerikli bir uygulama mağazası da olacak.

Galaxy Gear 2 ve Gear 2 Neo için çıkış tarihi olarak Nisan ayı belirlendi. Türkiye’de çıkış tarihi henüz belli değil.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı