Mobil

Jolla İçin Sailfish OS 1.0 sürümü duyruldu

Eski Nokia çalışanlarının yaptığı Jolla için, Sailfish OS işletim sisteminin yeni sürümü duyruldu. Beta aşamasından 1.0 sürümüne geçildi.

Jolla İçin Sailfish OS 1.0 sürümü

Eski Nokia çalışanlarının bir araya gelerek kurduğu akıllı telefon üreticisi Jolla, hatırlayacağınız üzere aynı isimle Kasım ayının sonlarına doğru ilk akıllı telefonlarını duyurmuştu. Aynı zamanda şirket, Jolla akıllı telefonlarda kullanılması için Sailfish OS isimli bir işletim sistemi geliştirmişti. İlk çıktı zamandan beri beta aşamasında olan Sailfish OS’ta nihayet 1.0 sürümü duyruldu. Şirket yaptığı bir açıklama ile Mart ayı içerisinde güncellemenin yayınlanacağını söyledi.

Yeni güncelleme ile Jolla, Sailfish OS 1.0 sürümüne geçiş yapacak. Güncellemenin en dikkat çekici özelliği tabiî ki Jolla’nın yaşayacağı performans artışı olacak.Kısaca diğer özelliklere de bakarsak; görsel iyileştirmeler, geliştirilmiş pencere desteği, yeni genel ayarlar, ve arttırılan kamera performansı göze çarpan diğer güncelleme detayları.

Jolla şimdilik ülkesi Finlandiya dışında,halilyle Türkiye’de de satılmıyor. Fakat Jollayı almak isteyenler 399 Euro’luk ücretini ödediği takdirde hiçbir sorun olmadan ülkesinde kullanabiliyor. Unutmadan; Eğer Jolla ülkemizde satışa çıktığında haberdar olmak isterseniz, Jolla’nın internet sayfasının ziyaret etmeniz yeterli. (www.jolla.com) Bunun için sayfanın en altındaki bölüme e-mail adresinizi yazarsanız, telefon ülkemizde satışa çıktığı an Jolla şirketi tarafından bir e-mail ile bilgilendirileceksiniz. Kim bilir belki Jolla, Türkiye’de de satışa sunulur.

Jolla Sailfish OS 1.0 sürümü duyrulduJolla için yazdığımız tanıtım yazımızı okumuş muydunuz ?  https://www.klavyer.com/sailfish-os-isletim-sistemli-jolla-satisa-cikiyor.html

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı