Oyun Haberleri

PlayStation 4 tükendi !

PS4
PS4 boyutu

PS4’ün dünya çapında stoklarının tükenmekte olduğu haberi geçtiğimiz günlerde sosyal medyayı sarstı. Ayrıntılar haberimizde. 

Geçtiğimiz kasım ayında piyasaya sürülen Sony’nin oyun konsolu satışları her gün artıyor. Konsolun ülkemizde 15 Aralıkta teknosa mağazaları ile satışa başlanması ise ülkemizdeki oyun severlerin yüzleri güldü. Fakat Sony bizlere geçtiğimiz günlerde üzücü bir haber verdi.

2013 senesi için gelen bilgiler ise Sony’nin PS4 oyun konsolunun 20 günlük Kasım aynı süresinde 2.2 milyona yakın, 1.5 aylık 2013 süresince ise 4.3 milyona yakın ürün adedi  sattığı yönündeydi. 

Şimdi de gelen bilgilere göre son derece ilgi gören PS4′ün dünya çapında stoklarının tükendiği kaydedilmekte. Bu nedenle de oyun tutkunların oyun konsolunu tedarik etmede sorunlar yaşadığı kaydediliyor.

Diğer taraftan Sony’nin de yeni paket ürün dağıtımlari için çalışmalarını büyük bir hızla sürdürdüğü ve dünya çapında stokların tekrar normal seviyelere gelmesinin hızlıca gerçekleşeceği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Sony PS4, ABD’de 399$, Avrupa’da ise 399€ fiyat etiketine sahip. Sekiz çekirdekli AMD Jaguar prosedürci ,AMD Radeon grafik prosedürci, 8GB GDDR5 hafıza ve 500GB HDD gibi özelliklerle geliyor.

Sony ilaveten diğer gelecek partilerdeki ürünlerin özelliklerini daha geliştirmek istiyor. Bu yüzden alıcılarının ve kullanıcılarının fikirlerini almak istiyor.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı