Yayın akışı

Turkcell büyüyor

Turkcell Hediye İnternet

Turkcell’in “Teknolojide Uzman Mağazacılık” anlayışında öne çıkan başlıkları yazımızda bulabilirsiniz. 

Akıllı Destek ile müşteriler bütün teknolojik çözüm ihtiyaçlarını yüksek uzmanlık desteği sayesinde karşılayabiliyor,
Mobil hizmetle bütünprosedürler, mağazanın herhangi bir noktasında yapılabiliyor,
Yaşlı, hamile, engelli ve çocuklular ilk öncendiriliyor,
Yabancı dil opsiyonu ile de destek veren Özel Destek Hattı yaygınlaşacak ve işaret dili hizmeti sunuluyor,
İsteyenler Turkcell’den teknoloji eğitimi alabiliyor,
Müşteri memnuniyeti anlık olarak takip ediliyor.

Turkcell,  müşteriyi odağına alarak tasarladığı ve sürekli geliştirdiği  “Teknoloji Uzmanı Mağaza” konsepti ile ilgili ayrıntıları bu yıl 7. kez düzenlediği Elçiler Zirvesinde paylaştı. Bayi çalışanlarının eğitimine yönelik en kapsamlı aktivitelerden biri olan Turkcell Elçiler Zirvesinde konuşan Turkcell Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hulusi Acar,  Turkcell mağazalarının son 3 yılda toplam 900 milyon kez ziyaret edildiğini belirterek şöyle dedi:

“Turkcell’in teknolojideki üstün kalite standartını mağazalarımızda da devam ettirerek Türkiye’nin her noktasında her zaman aynı  kalite standardıyla müşterilerimize hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Bunun için müşteri görüşmelerini ve mağazacılık programlarını müşterinin gözünden, uzman danışmanlarla beraber inceleyerek, müşterilerin mağazaya gelme sebeplerini ve ihtiyaçlarını test ediyor ve makul çözümler geliştiriyoruz. Gerek insan desteğimizle yaptığımız yatırımlar, gerekse sistem ve süreçler konusu ile ilgili çalışmalarımız vasıtası ile Turkcell mağazalarına gelen her müşterimiz eğlenceli bir alışveriş tecrübesi elde ediyor. “Akıllı Destek” ile bütün teknolojik destek ihtiyaçlarını uzman hizmetle karşılıyor; özel destek hattından, yabancı dil seçeneklerinden ve işaret dili ile hizmetten faydalanabiliyor; dilerse yeni teknolojileri uygulamalı olarak kullanmak için eğitim alabiliyor. Yaşlı, hamile, engelli ve çocuklu müşterilerimiz bütün Turkcell mağazalarında ilk öncendiriliyor.  Müşterilerimiz yakın zamanla tablet ile sisteme bağlanan satış danışmanları vasıtası ile mağazanın herhangi bir noktasında prosedürünü yapabilecek. Müşterimizi odağa alarak gerçekleştirdiğimiz bütün bu çalışmaların sonuçlarını da yakından takip ediyoruz. Tüm satış noktalarımızdan hizmet alan müşterilerimizin memnuniyetlerini, iki saat içerisinde ulaştırdığımız anketle izleyerek anında raporlama yapabiliyor ve müşterinin memnuniyeti için gerekli birçok çözümü sağlıyoruz. Özetle müşterilerimize mağazalarımızda da teknolojiyle eşi benzeri olmayan bir deneyim yaşatmayı hedefliyoruz.”

Telefon ile ilgilibirçok teknolojik destek ve bilgi

Turkcell’in mağazalarında bulunan ve Türkiye’de alanında bir ilk olan “Akıllı Destek” alanında müşterilerinin telefonlarıy ile ilgilibirçok destek ve bilgi ihtiyacı teknoloji uzmanları tarafından karşılanıyor.  Müşteriler “Akıllı Destek”te rehber yedekleme, telearka plandan telefona görsel, video, rehber transferi, program güncelleme, internet ayarı gibi prosedürlerini yaptırabiliyor . Yeni cihaz alan bütün müşterilerin cihaz kurulumlarının para ödemeden yapıldığı alanda sunulan hizmetlerden diğerbiri de arızalı cihazların alınıp yöntem servise gönderilmesi, takibi ve müşteriye teslimi.

Satış danışmanları artık mobil

Müşteriler Turkcell Mağazalarına girdiğinde artık abonelik ve abonelik sonrası bütünprosedürlerini mağazanın herhangi bir noktasında gerçekleştirebilecek. Satış danışmanları, CRM (Müşteri İlişkisi Yönetimi) sistemine bağlı tablet bilgisayarları ile müşterinin bulunduğu noktada prosedürleri hızla ve basitçe gerçekleştirecek. Böylelikle müşterilerin beklemesine gerek kalmadan tarife, kampanya sunma, ürün-servis tanımlama gibi bütünprosedürleri mağazanın her yerinden yapılabilecek.

Önce yaşlılar, hamileler, engelliler ve çocuklular

Turkcell mağazalarında yaşlı, hamile, engelli ve çocukluların hayatı daha da basit. Turkcell söz konusu müşterilerine daima öncelik tanıyarak onlara çok daha rahat ve hızlı hizmet sunmayı vadediyor. Bu amaçla “Öncelik Tanıdığınız için Teşekkürler” etiketi mağaza içine yerleştirilerek diğer bütün müşterilere de bu fikrin benimsetilmesi hedefleniyor.

Özel Destek Hattı ile dil seçenekleri çoğalıyor

Bir diğer yenilik de müşterilerin mağazada konuşlanan tele arka plandan direkt olarak çağrı merkezine ulaşmasını sağlayan bedava ve en kısa yol olan Özel Destek Hattı. Sistem halen İstanbul, Ankara, Antalya, Erzurum, Trabzon, İzmir, Bursa, Muğla, Mersin, Gaziantep, Adana, Kütahya ve Sakarya’da toplam 50 mağazada mevcut. 2014 yılında bu sayının 200’e çıkartılması hedefleniyor.

Bir diğerbasitlık da yabancı müşteriler için: Turkcell İletişim Merkezlerini ve Turkcell Mağazalarını tercih eden yabancı müşteriler Özel Destek Hattı ile yabancı dil opsiyonunden yararlanabiliyor. Turkcell Çağrı Merkezi’nde bu hizmeti sunan özel bir ekip bulunuyor.

“Turkcell’in Parmakları Konuşuyor” projesi kapsamında 127 mağazada işitme dili ile birebir hizmet alabilen engelli müşteriler, çok yakında ekranlı Özel Destek Hatlarından da bu dilde hizmet alabilecek.

İsteyene Turkcell’den teknoloji dersleri

Turkcell, müşterilerinin teknolojik bilgi ihtiyaçlarını mağazalarında düzenlediği eğitimlerle karşılıyor. Yeni teknolojileri uygulamalı olarak öğrenmek isteyen müşteriler, belirli Turkcell mağazalarında eğitim alanlarında, eğitim sorumlularından farklı konularda bedava eğitim alabiliyor.

Zaman zaman emekliler ve ev hanımları gibi çeşitli segmentlere kendi ihtiyaçlarına yönelik ürün ve çözümler ile ilgili eğitimler veriliyor. Aynı zamanda Turkcell’in düzenlediği “Üretici Günleri” ile cihaz üreticilerinin yetkilileri Turkcell mağazalarında direkt olarak bilgilendirme yapıyor. Mağazalarda sunulan bu eğitimler, Turkcell’in kısa bir süre önce lanse ettiği ve ülkemizde bir ilk olma özelliği taşıyan Turkcell Dijital Akademi ile yediden yetmişe herkese zaman ve mekândan bağımsız olarak, her an her yerden bilgiye erişim olanağı sunma hedefinin bir uzantısı.

Müşteri memnuniyeti cepten ölçülüyor

Tüm Turkcell İletişim Merkezi, Turkcell Mağazaları ve diğerbütün satış noktalarında prosedür yapan ve hizmet alan müşterilerin cep telefonlarına, iki saat içinde 4 soruluk bir anket gönderiliyor. Müşteri memnuniyeti konusu ile ilgili düşük skor veren müşteriler anında aranarak problem  giderilmeye çalışılıyor. Ayda 55 bin kişinin cevapladığı bu anket vasıtası ile hem bayi-çalışan performansı anlık olarak takip ediliyor hem de genel iş süreçlerinin daha verimli düzenlenmesi için veri sağlanıyor. Yakın zaman içerisinde iletişim danışmanlarına günlük olarak müşteri memnuniyeti skorlarıyla  ile ilgili geri bildirimde bulunulması planlanıyor.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı