Sosyal Medya Haberleri

Siber saldırı başlıyor!

Türk Hack Team Üyesi Acer'i Hackledi

Dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous yeni eylemler yapacağa benziyor. Çünkü İngiliz Hükümeti ile arasında sorunlar oluşan grubun siber saldırı yapacağı açıklandı. 

 Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) dinleme olaylarıyla gündeme geliyor. Son olarak Almanya Başbakanın dinlendiğini açıklayan Edward Snowden şimdide yeni raporlar yayınlıyor. NBC News‘e konuşan Snowden enteresan açıklamalarda bulundu. NBC News‘te yayınlanan raporlara göre, İngiltere’nin Hükümet İletişim Karargahı (GCHQ) Anonymous ve LulzSec adlı ünlü illegal siber saldırı  gruplarına bir siber saldırı başlatıyor.

Anonymous ise kendine has DDOS yöntemiyle saldıracağı tahmin ediliyor. Ancak olayın ilginç yanı ise İngiliz Hükümetinin yayınladığı raporda da saldırılarını DDOS yöntemiyle yapacağı yazıyordu. Yani hükümet Anonymous’u kendi silahıyla vuracak. NBC News’te yayınlana raporlara göre, İngiltere’nin Hükümet İletişim Karargahı (GCHQ) Anonymous ve LulzSec adlı ünlü illegal siber saldırı  gruplarına bir siber saldırı başlatıyor.

Ayrıca yapılan saldırılardan sonra Anonymous sohbet odalarındaki kullanıcı sayısında yüzde 80 oranında bir azalma yaşanmış. Bu azalma Anonymous’un alehine gelişen olaylar. Çünkü saldırılardan önce örgütlenme bu sohbet odalarına gerçekleşiyordu. Görünüşe göre İngiliz Hükümeti siber saldırıyı Anonymous’un merkezini vurarak başlattı.

Bizim korkumuz ise bu saldırıların ülkemize sıçraması. Umarız düşündüğümüz gibi olmaz.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı