Yayın akışı

Samsung tepki topladı

samsung

Rusya kış olimpiyatlarının sponsoru Samsung insanları çok şaşırtacak bir karar verdi. Bu karar birçok kişiyi şaşırtmakla beraber oldukça tepki çekti. İşte o karar ve detayları..

Tarihin en pahalı olimpiyatı olan Sochi 2014 şok kararla sarsıldı. Olimpiyatının sponsorlarından olan Samsung daha önceden sporculara Galaxy Note 3 dağıtacağını biliyorduk. Ancak bu karar daha şaşırtıcı . Çünkü karar sponsor olan Samsung  , olimpiyat süresince sporcuların Apple ve diğer markaları kullanmasını yasakladı.

Bu karara tepki ilk olarak markaları yasaklanan telefon şirketlerinden geldi. Şirketler medyaya yaptığı açıklamada” Samsung’un böyle ezici ve kötü karar vermesi çok saçma dedi. Kullanıcılar ve uzmanlar bu kararın Samsun’un en büyük rakibi iPhone’u hedef aldığını söylüyor.

Her ne kadar kararın iPhone’u hedef almadığını söylese de birçok kişi bunu düşünüyor. Büyük şirketlerin böyle ezici kararlarla rekabeti haksız rekabete dönüştürmesi çok yanlış. Çünkü böyle büyük şirketlerin böyle kararlarla büyümesi çok yanlış, asıl büyüme yapılan icraatlarla olur diyoruz.

Bundan sonra Apple’ın ve diğer telefon markalarının nasıl açıklamalar yapacağı merak konusu. Ancak şu kesin, bu şirketler arasında büyük kızışmalar olacak. Ancak bu kızışmalar icraat değil de söz ve kararlarla olacağa benziyor. Umarız düşündüğümüz gibi olmaz ve rekabet sadece yapılan icraatlarla olur.    Bundan sonra umuyoruz ki böyle büyük teknoloji şirketlerin böyle kararlar vererek ezici rekabet yapmaz. Çünkü rekabet her zaman icraatlarla olur.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı