Sosyal Medya Haberleri

Bitcoin Rusya’da yasaklandı

bitcoin 

Dünyanın sanal parası olan Bitcoin bazı ülkelerde yasaklanmaya başladı. Son olarak Rusya Hükümetinin aldığı ani bir kararla  Bitcoin kullanılmasını yasaklandı. Kararla alakalı Bitcoin şirketinden herhangi bir açıklama gelmedi. Detaylar haberimizde..

   Geçtiğimiz yıl popüler olan sanal para olarak bilinen Bitcoin, bu zamanlarda ilginçliklerle boğuşuyor. İlk olarak Çin’de kullanımı yasaklanan Bitcoin şimdide Rusya’da yasaklandı. Rus hükümetin aldığı kararın ardından birde yasaklanma nedenini açıklayan bir yazı yayınladı. Yazı şunlardan bahsediyordu;
Bitcoin kullanan vatandaşlarımızın  ve yasal kurumların haberi olmadan kara para aklama veya  terörizmi finansal olarak destekleme gibi yollara sürüklenebileceklerini belirtti.”

Aynı nedenle Çin de Bitcoin kullanmayı yasaklamıştı. Bazı kullanıcıların böyle kararların çok saçma ve tereddütlü olduğunu söyledi. Birçok alanda kolaylık sağlayan sanal para, acaba bundan sonra nasıl önlemler ve kararlar alacak. Ama şöyle bir şey var ki , eğer şirket ellerini hemen sıvamassa yasaklama ve önlemlerin sonu gelmeyecek.
Ama şunu biliyoruz ki böyle büyük şirketlerin böyle ön yargıları olan devletler tarafından yasaklanması alışveriş ve ekonomi alanında birçok kolaylığın önüne geçmiş olacak.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı